Місяць на підробіток – куди беруть студентів без досвіду і скільки платять
Студенти саме влітку намагаються влаштуватися на тимчасову роботу і не тільки заради заробітку – це час для досвіду, спілкування з людьми, становлення самостійності і перші кроки дорослої відповідальності.
Хоч літо і закінчується, сайти з пошуку роботи буквально завалені пропозиціями сезонного працевлаштування. Зрозуміло, що вакансії не вельми престижні – офіціанти, кур’єри, прибиральниці, однак працедавцям вигідно брати на роботу студентів.
Аби влаштуватись вожатою, необов’язково мати досвід. Марина пройшла співбесіду з працедавцем і психологом. Далі – тренінги по роботі з малечею. Нині у неї з напарником загін з 15 дітлахів різного віку. За місяць можна заробити від 4 до 7 тисяч гривень.
19-тирічний студент Сашко влітку працює на жнивах обліковцем. Контролює кількість зернових, які збирає кожна машина. Робота сезонна та непроста – весь день у полі – на сонці та в пилюці. Мотивує заробіток – за три тижні майже 5 тисяч гривень.
Дивіться: Замість міста каштанів цегляна пастка. Як завадити забудові Києва
Іван, студент 4 курсу, працює у столичній мережі швидкого харчування півроку. Втім, для нього це вже постійна робота. Платня залежить від кількості робочих годин. В середньому за літо виходить від 7 тисяч гривень.
З усіх літніх вакансій найвигідніші – офіціанти, вожаті і промоутери. За три місяці можна отримати 12-15 тис. Заробіток продавців і операторів атракціонів за цей же період трохи нижчий – 10-11 тисяч.
Найменше платять тим, хто роздає рекламні листівки – близько 7-8 тисяч гривень за літо.
До слова, у літньому таборі You Camp готують нових лідерів країни.