, Відеоредактор

На службі в українських прикордонників – безпілотники від студентів

Щороку конкурс стартапів Сікорський Челендж, який проводить київська політехніка за підтримки Президентського фонду Леоніда Кучми Україна, відкриває нові таланти у сфері сучасних технологій. За роки існування конкурсу українські студенти показали свої унікальні розробки у сфері сучасних технологій, літакобудування, зеленої енергетики. Багато з них уже знайшли своє втілення і служать Україні.

2014-го війна зненацька приходить в Україну, серед молодих ентузіастів виникає ідея – створити український сучасний безпілотник.

Дивіться: Міні-ракети і коктейль-машина: розробки українців, які здивують світ

Команда з трьох людей – двох студентів Ігоря Богачука  і Євгена Седоченка та аспіранта Романа Карнаушенка – подає проект на конкурс стартапів Сікорський Челендж, який щороку проходить у КПІ. Кілька місяців плідної праці, і от перший політ пташки з робочою назвою Spectator.

Остання версія безпілотного літального апарата Spectator важить до семи кілограмів. Він  може безперервно летіти 3 години, передає чіткі фото та відео на 35 км, піднімається до 3 тис. метрів,  а ще пташка оснащена тепловізором і може робити якісні відео навіть уночі. Боїться лише  морозу і вітру.

До слова, “надруковані” снаряди, броня з порошку та супер-кулі: у КПІ розробили інновації для армії.

Сікорський Челендж, Фонд Леоніда Кучми Україна
Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.
Помилка в тексті
Помилка