ФАКТИ iPad / iPhone ФАКТИ Android

Полуниця з Закарпаття: ціна і результати перевірки на нітрати

Сезон полуниці в розпалі – на Закарпатті вже активно збирають перші врожаї. Щоправда, це полуниця поки теплична. На полях дозріє за кілька тижнів.

Перші ягоди доспіли у спеціальних теплицях. Ця полуниця смачна, солодка й ароматна, нічим не поступається вирощеній у відкритому ґрунті, переконують фермери. Тут їй завжди тепло, тому й дозріває набагато швидше.

Дощова і холодна весна ягоді не завада,- переконують фермери. І додають: їхня полуниця екологічно чиста, без нітратів – тому можна вже сміливо їсти.

Читайте: Рання полуниця – ціна, як обрати та чи безпечна

Технології вирощування полуниці у закарпатців європейські. Тому і урожай щедрий. На полях полуничні ряди вкриті чорною плівкою, щоб не росли бур’яни. Від морозу та граду ягідні кущі захищають спеціальним агроволокном.

Полуницю фермери продають перекупникам. Ті везуть її із Закарпаття на ринки майже всієї України. Перед продажем полуницю прискіпливо перевіряють у лабораторії на вміст нітратів. Там підтверджують: закарпатські ягоди – екологічно чисті.

Ціна на закарпатську полуницю щодня меншає. Першу продавали по 150 грн. за кілограм. Тепер просять 70 грн. Заготівельникам віддають ще дешевше – за 50 грн., бо ті беруть одразу кількасот кілограм. Полуниця з поля впаде в ціні до 20 грн., – прогнозують селяни.

До слова, Факти ICTV розповідали про те, що в Австралії затримали підлітка, що начиняв полуницю голками.

Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.
Вгору Вгору
Вверх

    Знайшли помилку в тексті?

    Помилка