Порошенко про газову кризу, RAB-тарифи та Північний потік-2
Тарифи на електроенергію для населення не повинні підвищуватися, а ключовий підсумок перемоги над Газпромом – не гроші, а гуртування нації. Про це президент України Петро Порошенко заявив в інтерв’ю провідним українським телеканалам.
НАК Нафтогаз
Президент Петро Порошенко впевнений у виплаті російською компанією Газпром всієї суму боргу перед НАК Нафтогаз Україна після рішення Стокгольмського арбітражу.
– Я не маю жодного сумніву в тому, що Україна в повному обсязі отримає все до копійки. Якщо цього не буде, за моїм дорученням команда юристів опрацьовує питання накладення арештів і забезпечить стягнення відповідних сум, – зазначив Порошенко.
Порошенко наголосив, що Україна своєчасно поінформувала європейських партнерів про ризики через дії Газпрому.
За його словами, Україна підтвердила себе як відповідальний і надійний партнер. Він також додав, що Україна буде максимально диверсифікувати енергопостачання.
Північний потік-2
Президент заявив, що найближчими тижнями має намір відвідати Німеччину, де зокрема обговорюватимуть питання будівництва Північного потоку-2.
Він зазначив, що після рішення Стокгольмського арбітражу обговорював тему Північного потоку-2 з керівництвом Фінляндії і Швеції. За словами Порошенка, європейські країни демонструють солідарність з Україною в питанні Північного потоку-2.
– Я дуже оптимістичний стосовно захисту інтересів України та щодо ефективної та скоординованої позиції щодо будівництва Північного потоку – 2, – додав президент.
Президент України зазначив, що на сьогоднішній день йдеться про енергетичну безпеку світу і цілого континенту – найбільшого ринку в світі.
RAB-тарифи
Ціни на електроенергію для населення не повинні підвищуватися, вважає президент України Петро Порошенко.
– Український народ, українські люди не повинні платити за ці забаганки, й ціни для населення не повинні підвищуватися. Я сумніваюся, що у квітні – принаймні мені про це нічого невідомо – цю систему буде впроваджено. Думаю, що це потребує додаткових кроків з боку регулятора, уряду й, можливо, парламенту, – сказав президент.
Він зазначив, що сьогодні в Україні не створено ринок електроенергії. RAB-регулювання – це широко застосовувана в європейських країнах система довгострокового тарифоутворення, основною метою якої є залучення інвестицій у розвиток і модернізацію електромереж, тоді як на сьогодні тарифи для компаній електроенергетичного сектора розраховуються за принципом “витрати плюс”.
Дивіться: Що таке RAB-тариф та як це працюватиме в Україні.
Нагадаємо, в уряді вже розпочали процес опису та арештів активів, які належать Газпрому в Україні.