Що таке RAB-тариф та як це працюватиме в Україні

Рабські тарифи. Вже з квітня в Україні мали б запрацювати так звані стимулюючі тарифи для енергокомпаній, зокрема тих, які продають електрику обленерго. У світі ці тарифи відомі під абвіатурою RAB і покликані стимулювати інвестиції в розвиток енергомереж. По суті – річ правильна й потрібна, особливо в українських реаліях. Проте вітчизняна версія стимулюючого тарифу викликала обурення в громадськості.

Читайте: Або RAB-тариф, або через 10 років сидітимемо без світла – Сазонов.

Обленерго можуть щороку збирати додатково по 30 млрд гривень. Тож ставити такі високі тарифи на старі активи просто нечесно, кажуть фахівці. До того ж, вони неминуче призведуть до подорожчання електрики для великого та малого бізнесу. Побутових споживачів напряму вони не зачеплять, проте стануть причиною чергового ривка інфляції.

Та й головної функції розвитку енергомереж тариф теж не виконає, переконані в профільному парламентському комітеті. Обленерго вкладати гроші в інфраструктуру буде просто невигідно.

RAB-тарифи намагаються впровадити вже вдруге. Перша спроба була торік. Проте прем’єр виступив проти й поставив завдання переглянути деталі тарифу. Однак не склалося. Виступати проти непомірних апетитів енергетиків довелося знову.

До слова, в ефірі Свободи слова на ICTV експерти і політологи поділилися думками на рахунок впровадження стимулюючого тарифоутворення для обленерго, так званих RAB-тарифів.

Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.
Вгору Вгору
Вверх

    Знайшли помилку в тексті?

    Помилка