Працювати з ядерними відходами на Чорнобильській АЕС будуть роботи
Ще 17 років тому із уранових збірок на Чорнобильській АЕС виробляли електроенергію. Та після закриття останнього – 3 енергоблоку станції – відпрацьоване паливо опинилося у спеціальному сховищі, де понад 20 тис. відпрацьованих стрижнів тримали в своєрідних басейнах із водою. Зберігати ядерні матеріали в таких умовах тривалий час виявилося небезпечно. Термін експлуатації нинішнього сховища закінчується вже за 7 років.
Дивіться: Трейлер VR-екскурсії по Чорнобилю.
За кілька сотень метрів від ЧАЕС за гроші міжнародних інвесторів звели нове сховище – вартістю майже €400 млн. Тут досі тривають оздоблювальні роботи. Але випробовування техніки вже почалося. Поки працюють з імітаторами ядерного палива. Та вже з початку наступного року науковці планують взятися за справжні збірки. Повністю перевезти ядерні матеріали мають за 10 років.
Тут же й управлятимуть роботизованою технікою – за допомогою пультів.
Після того, як розрізані уранові збірки запакують у герметичні пенали, їх вивозитимуть до масивних залізобетонних конструкцій. У них відпрацьоване паливо з Чорнобильської АЕС зможуть зберігати сотню років. Утім, енергетики не відкидають, що за наступне століття людство таки знайде для ядерних відходів краще застосування.
Нагадаємо, Україна веде переговори з французькою компанією Engie SA про будівництво сонячної електростанції в Чорнобилі вартістю $1,25 млрд.