Скільки заробляють судді в Україні та де їх катастрофічно не вистачає
Нерозглянутих проваджень за півтора року у Гощанському районному суді на Рівненщині назбиралася тисяча. Бо немає кому вершити правосуддя.
Вже фактично з 29 серпня 2017 року справи не розглядаються, судові засідання не проводяться оскільки судді подали у відставку, а 24 квітня в єдиного судді який тут залишився закінчилися повноваження.
І якщо кримінальні провадження за процедурою можна відправити на розгляд у сусідні суди, то цивільні та адміністративні – ні.
На руку така ситуація і водіям-випивохам. Термін розгляду подібних справ лише 3 місяці. Тож, їх закривають, так і не розпочавши.
Дивіться: Поліцейський велопатруль на Закарпатті – як працюють та що охороняють
Але він порожній. Бо тут у Тростянецькому райсуді на Вінничинні теж немає кому носити суддівську мантію. Згідно зі штатом, суддів має бути 3.
Та колегіальні рішення тут востаннє ухвалювали ще 2016-го. Двоє давно звільнилися. Один у відпустці. І поки він відпочиває, накопичилась вже сотня справ.
Через відсутність суддів паралізована робота прокуратури та слідчих. Бо не можуть ні майно заарештувати, ні екпертизу призначити.
А на Дніпропетровщині є райсуд, у якому одночасно всі судді пішли на 3 роки в декрет. Ситуацію можна було б виправити, відрядивши колег з інших судів, але нема кого.
Суддів після люстрації і массового звільнення катастрофічно не вистачає. Вакантиних посад в країні – нині 2,5 тис з 8-ми.
І це при гідній зарплаті. Молодий суддя райсуду отримує від 13 тис грн, а якщо вони пройдуть обов’язкове оцінювання на знання законів, доброчесність і корупцію, заробіток автоматично виросте до 50 тис.
Не на камери експерти припускають, звільнилися ті, хто злякався. А нових людей швидко набрати не вдасться, майбутній слуга Феміди має рік навчатися в школі суддів, а потім ще й скласти спеціальні іспити.
До слова, суд поновив екс-голову ДСНС Бочковського на посаді.