Святкувати Різдво з усім світом, а не з Москвою: що змінить календарна реформа

Українська греко-католицька церква першою серед християнських конфесій в Україні оголосила про перехід зі старого юліанського на новий церковний календар. Згідно з ним, святкування Різдва переноситься із 7 січня на 25 грудня. Зміщуються в часі й інші християнські свята.

В УГКЦ кажуть, зважили на прохання вірян — ті хочуть святкувати Різдво одночасно із західним світом, а не з Москвою. Новий церковний календар набуде чинності 1 вересня. Це початок нового церковного року.

На півдорозі до ухвалення історичного рішення й Православна церква України.

Євстратій Зоря роз’яснює: насправді православні і католики святкують Різдво Христове в один день – 25 грудня. Однак роблять це за різними календарями. На Заході – здебільшого за григоріанським, а, наприклад, у Росії, Грузії, Сербії чи в Україні – за юліанським, який відстає на 13 днів.

Православна церкви України може ухвалити календарну реформу вже у травні – тоді заплановане велике зібрання архиєреїв.

Читайте також
Собор збереться у травні: у ПЦУ заявили про готовність перейти на новий календар
Синод ПЦУ Епіфаній

У ПЦУ до питання календаря підходять демократично і виважено. Усі парафії, які хочуть святкувати Різдво й інші християнські свята за новим стилем, уже можуть це робити. А от про перехід всієї церкви на новий календар поки дискутують.

Релігієзнавець Олександр Саган пояснює: головна причина – не хочуть перелякати тих, хто переходить в ПЦУ з Московського патріархату.

– Цей перехід може бути використаний для призупинення виходу громад із Московського патріархату у ПЦУ. Це може бути одним із факторів такої маніпуляції вірянами.

Є надія, що вже з 1 вересня більшість християн в Україні відзначатимуть свята за новим календарем.

Подарунки від Святого Миколая діти можуть отримувати 6 грудня. Святвечір буде 24 грудня, а Різдво Христове – 25 грудня. Свято Василя, а отже і святкування Маланки і Новий рік – 1 січня. Освячувати воду на Водохреща будемо 6 січня.

Без змін поки що залишиться святкування Великодня, дата якого є рухомою, та інших прив’язаних до нього церковних свят.

Як зміниться календар церковних свят 2023 – нові дати

Календар, Різдво, Свято, Церква
Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.
Помилка в тексті
Помилка