Головні тези та дискусії YES2017
Чи став світ новим? І що це означає для України? На це питання намагалися відповісти 350 політиків, економістів, філософів, художників та президентів з усього світу – учасників 14 конференції Ялтинської європейської стратегії, яка завершилася напередодні ввечері у Києві.
Один з найголовніших моментів, на думку засновника YES Віктора Пінчука – Україна не повинна втрачати віру у відновлення територіальної цілісності і має продовжувати шукати шляхи для досягнення цієї мети.
Багато уваги учасники приділили ситуації на Донбасі, зокрема питанню розміщення там миротворців ООН.
Президент України Петро Порошенко, виступаючи на конференції, зазначив, що миротворча місія на всій окупованій території Донбасу та на українсько-російському кордоні має стати гарантом виконання Мінських домовленостей.
Йшлося також про ще одну загрозу нашій країні – корупцію. Прем’єр Володимир Гройсман у своєму виступі зазначив, що Україна за останній рік суттєво просунулася у подоланні цієї біди.
Міжнародні політики запевнили: Захід підтримує Україну, однак тепер нам варто ставати енергетично незалежними та продовжувати реформи – про це заявила колишній держсекретар США Кондоліза Райс. Але найважливіше – не впадати у відчай і не опускати рук.
Завершили дискусії засновник конференції – Віктор Пінчук та модератори Річард Хаас, Фарід Закарія та Стівен Сакур.
Дивіться: Заключний день дискусій на YES2017. Що обговорювали та висновки
Вони згадали, які глобальні прогнози давали торік під час 13-ї Ялтинської європейської стратегії. Тоді головними загрозами у світі була війна у Сирії, Північна Корея та непевність щодо ймовірного президентства Дональда Трампа.
Цього року досвідчені модератори також висловили свої передбачення, про те, яким буде світ за рік. Серед головних викликів – Brexit.
Щодо українсько-російської війни, експерти не передбачають глобальних зрушень, однак Україна може розраховувати на підтримку світової спільноти. І ще – ніхто із поважних гостей не сумнівається – YES повернеться в українську Ялту.
Чи конкурентна Україна як держава на глобальному ринку?
До слова, під час дискусії на щорічній конференції Ялтинська європейська стратегія глава Мюнхенської конференції з безпеки, старший професор Школи управління Херті Вольфганг Ішингер пояснив, чому Україна не готова до вступу до НАТО.