Вклали і не прогадали. Як і скільки коштує замінити газ на біопаливо
За останні 3 опалювальні сезони Україна скоротила використання газу на 30%. Це вже прорив,але потенціал у нас ще більший,якщо використовувати всі можливості для біопалива. Для цього треба ініціативність місцевої влади, заохочення держави та прогресивний погляд.
У Дніпрі електрообігрівачі, якими десятки років тут рятувалися від холоднечі, вже не потрібні. Дитяча обласна лікарня на понад 400 ліжок тепер обігрівається пелетами із соняха. Температуру регулють самі і ще й цілодобово мають гарячу воду. Котельня обігріває 4 корпуси. Тож медзаклад за рік економить десятки тисяч гривень.
Читайте: Чи можна автоматизувати продаж ІТ-рішень у B2B сфері?
А на Прикарпатті головний матеріал – щепа та тирса. Щоб їх виготовляти було дешевше, мерія Івано-Франківська придбала спеціальний шредер. Він виїзний – щоб не деревину везли на подрібнення, а техніка прибувала за викликом, де є зламане чи хворе дерево. Такий подрібнювач за годину переробляє 25 тон щепи.
Будь-які біоенергоносії – солома, стружка, щепа точно дешевші від газу. Однак чимало чиновників на місцях відверто саботують енергоощадність. Їм легше відкрити газовий кран, аніж шукати інвесторів. Хоча сама природа підказує кожному регіону, яке біопаливо використати.
В Україні 80 млн га землі непридатної для сільського господарства, зате – ідеальної для вирощування енергетичних культур – спеціальної верби чи міскантуса. Однак, поки в нас лише пробні плантації.
До слова, Україна може стати енергетичним хабом Європи.