Я попрощався з дружиною – кіборг згадує смерть в аеропорту
Україні вшановує пам’ять загиблих у боях за Донецький аеропорт, оборона якого тривала 242 дні.
Нині – це знищені будівлі, які поховали під собою сотню українських бійців.
Останній боєць залишив термінал 21 січня.
За стійкість та мужність оборонців аеропорту назвали кіборгами.
Тривалі бої там забрали життя десятки українських солдатів.
Два роки, як Донецький аеропорт поза фактичним контролем армії. Та остання битва за нього, яка тривала тиждень, довела – мужність та відданість армійців була сильнішою за кулі ворога.
Майже шість діб бійці відбивали найінтенсивнішу атаку ворога. Донецький аеропорт, який був зведений аби зустрічати героїв натомість сам їх створив.
Катерина доглядала новонароджену Злату, коли її чоловік поїхав на ротацію в аеропорт. Знала, що там бої, але телефонні дзвінки Сергія її заспокоювали. Поки у слухавці не пролунав чужий голос.
– Коли вже набрала його, в телефоні почула, що то не він брав трубку. Мені сказали… Он больше не вернется, – згадує жінка.
Ворогові не вдалося вибити звідти армійців, тож він вирішив їх просто знищити, підірвавши двічі термінал – розповідає Спартанець. Армієць намагався допомогти дев’ятьом пораненим побратимам, яких вдалося витягти з-під завалів. Та до наступного ранку дожили не всі. І тоді він зрозумів, допомоги чекати немає звідки. Далі був полон у бойовиків.
Забути пережите немає сил – каже солдат.
– Залишаючись з хлопцями, я був впевнений, що до ранку не доживу. Будь-який штурм і нам кришка. Але сталося, як сталося. Я вже у думках попрощався і з дружиною, і з сином, – розповідає Анатолій, позивний Спартанець воїн Донецького аеропорту.
Справою свого життя після повернення з війни і підвалів ворога вважає допомогу сім’ям загиблих побратимів. Уже започаткував ветеранську організацію.
Нагадаємо, бойовики обстріляли ЗСУ з гранатометів.