Як почати ягідний бізнес і що вирощувати для експорту в ЄС

Ягідництво набирає обертів. За останні 4 роки Україна збільшила експорт у 19 разів. Найперспективніші: лохина, смородина, агрус, малина та суниця.

І  хоча підприємств, що постачають на зовнішній ринок небагато – до 10-ти, за минулий рік вони експортували майже 35 тисяч тонн. І це не межа.

Щоб почати ягідний бізнес, потрібна земельна ділянка, не менше 20 га і стартовий капітал від $100 тис.

Однак найбільша проблема –  логістика. Європа імпортує лише великі партії ягід. Вимагають одну фуру на день.

А це мінімум 12 тонн. Тому задля формування партій виробникам доводиться об’єднуватися у кооперативи. Поки їх з десяток.

Дивіться: Бізнес на мікрозелені: технологія вирощування і користь

Господарство Агровесна вирощує малину, лохину та суницю на Київщині. Польові роботи починаються у квітні і тривають до жовтня.

На одному гектарі з 7 до 7 працюють 10-15 людей, а в пік сезону до 20-тьох. Активна фаза збору врожаю- 4 місяці.

Всю ягоду збирають та сортують вручну. Щодня тут виробляють по 10-12 тонн, але немає потужностей для охолодження. Потрібні нові холодильники.

Побудувати такий комплекс коштує порядка 20 – 25 млн грн.

Крім того, аби експортувати товар до Європи треба отримати сертифікат. Коштує це мінімум $5 тис. Тому часто українських фермерів це зупиняє.

Імпортери висувають серйозні вимоги та відстежують всі етапи виробництва: від вирощування до транспортування української ягоди. Якість перевіряють у незалежних лабораторіях.

Українські ягоди смачні та мають високу якість. Більшість виробників продають свій товар на внутрішній ринок, але прагнуть експортувати до Європи. А для цього їм потрібна підтримка з боку нашої держави.

А поки Україна дає гроші лише на саджанці, але кредити лякають шаленими відсотками.

До слова, як обрати безпечну та смачну ягоду.

Фрукти, Ягоди
Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.
Помилка в тексті
Помилка