, Відеоредактор

Заключний день дискусій на YES2017. Що обговорювали та висновки

Урядовий ранок на конференції YES. Прем’єр Володимир Гройсман резюмував – Україна була змушена перебудувати енергетичну систему, переорієнтувати наші ринки.

Він наголосив, що припинилося економічне падіння й почалося зростання. Запровадили електронне декларування, успішно працює система державних закупівель Прозорро.

Гройсман заявив – боротьба з корупцією – завдання влади, зокрема, і завдяки антикорупційним судам.

На конференції YES оголосили результати опитувань європейців – 58% готові до вступу України в НАТО, і 48% – до ЄС. Такі цифри – радше втома європейців від кризи в самому ЄС, але з іншого боку – українська влада має більше розповідати про успіхи нашої держави і наші цінності.

Голова Мюнхенської конференції з безпеки Вольфганг Ішингер закликає бути реалістом – він каже – просто зараз НАТО навряд чи прийме нашу державу – через війну з Росією.

Екс-міністр оборони СШП Роберт Гейтс каже – спочатку Кремль мав перемоги у гібридній війні, але потім Захід зрозумів його тактику – і Франція вже відкинула проросійську Марин Ле Пен, німці готові переобрати опонента Кремля – Ангелу Меркель.

Нині ж велика загроза кібератаки – каже конгресмен Вілл Херд, який був таємним агентом ЦРУ і переслідував Аль-Каїду.

Політики і військові аналізували і прогнозують, як стримати військову агресію, водночас лише справжні лідери беруть відповідальність і приносять мир своїм народам – адже для цього потрібно приймати тяжкі і часто непопулярні рішення – як діяв Шимон Перес, який здобув Нобелівську премію миру – за домовленості між ізраїльтянами і палестинцями.

Дивіться: Чому Україну не чекають в НАТО: дискусія на YES2017

На честь 9-го президента Ізраїлю, який помер торік, засновник YES Віктор Пінчук започаткував окрему панель дискусій.

Як і Перес, Блер переконаний – лідер має вести своїх людей до миру, і часто казати ні своїм прихильникам. Лідери повинні мати чітке бачення майбутнього, щоб після завершення війни  – люди цінували мир і могли розвивати свою державу – завдяки спільним цінностям.

Чи конкурентна Україна як держава на глобальному ринку?

Нагадаємо, конференція Ялтинська європейська стратегія 2017 року завершилася фінальною дискусією між Віктором Пінчуком, Річардом Хаасом (президент Ради з міжнародних відносин), Стівеном Сакуром (ведучий BBC) та Фарідом Закарією (ведучий CNN) щодо прогнозів на майбутній рік.

YES2017, Форум YES
Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.
Помилка в тексті
Помилка