Укр Рус
, редактор ленты

Как заполнить онлайн налоговую декларацию 2021

Як заповнити податкову декларацію 2021 онлайн в Україні — ІНСТРУКЦІЯ
Фото: Pixabay

Бизнесменам, ФЛП, бухгалтерам и другим руководителям часто нужно заполнять налоговую декларацию. Для каждого добросовестного предпринимателя важно знать и уметь правильно пользоваться электронными сервисами Государственной налоговой службы Украины. Кстати, отправить документ нужно до 1 апреля 2021 года. Как заполнить онлайн налоговую декларацию 2021 — читайте в материале Фактов ICTV.

Крок 1. Заходимо в Електронний кабінет платника (е-кабінет)

Щоб заповнити податкову декларацію, потрібно зайти в Електронний кабінет платника (е-кабінет). Клікаємо на вхід та обираємо пункт Акредитований центр сертифікації ключів, заповнюємо електронний ключ та вводимо пароль.

Як заповнити податкову декларацію 2021 онлайн в Україні — ІНСТРУКЦІЯ Фото 1

Натискаємо кнопки Зчитати та Увійти. Обираємо режим Електронний кабінет для громадян, який містить підрежим Податкова декларація про майновий стан і доходи.

Крок 2. Обираємо категорію

Створюємо документ та заповнюємо відповідні поля. Спершу необхідно обрати тип декларації: Звітна, Звітна нова або Уточнювальна. Позначку Х ставимо у графі Звітна, якщо декларація подається уперше та у прописані Податковим кодексом України терміни.

У графі Звітна нова ставимо “хрестик”, якщо уточнюємо дані поданої раніше декларації до закінчення кінцевого терміну заповнення. Ставимо позначку Х у пункті Уточнююча, якщо подається декларація з метою уточнення показників поданої декларації пізніше граничного терміну подання.

Як заповнити податкову декларацію 2021 онлайн в Україні — ІНСТРУКЦІЯ Фото 1

Далі обираємо категорію платника. Зверніть увагу, що фізичні особи, які не зареєстровані як самозайняті особи, повинні ставити позначку Х у графі Громадянин.

Як заповнити податкову декларацію 2021 онлайн в Україні — ІНСТРУКЦІЯ Фото 2

Якщо ви маєте право на знижку, тоді позначка Х ставиться у підрозділі Особа, яка заявляє право на податкову знижку, водночас розділ Громадянин не зазначається.

Крок 3. Заповнюємо дані

Після цих дій переходимо до внесення даних у другу частину декларації. Третя колонка десятого рядка — загальна сума оподаткованого прибутку — заробітна плата, доходи, отримані в подарунок, інвестиційні та закордонні доходи тощо.

Четверта колонка — отриманий агентом чи сплачений при нотаріальному вчиненні податок на прибутки фізичних осіб. П’ята колонка — отриманий податковим агентом чи сплачений під час нотаріального вчинення військовий збір.

У шостій та сьомій графі зазначаємо суму податку (збору), яку ви маєте сплатити до державного бюджету в цій декларації. Наприклад, якщо ви отримуєте прибуток з іноземних джерел або від здавання власності в оренду іншим фізичним особам тощо.

Як заповнити податкову декларацію 2021 онлайн в Україні — ІНСТРУКЦІЯ Фото 1

Відповідно, після заповнення цих полів Пункт 10, а саме — загальна сума прибутку, підрахується автоматично.

Третій розділ декларації охоплює прибуток, який не входить до загального річного оподатковуваного доходу — іншими словами не підлягає оподаткуванню. Наприклад, винагорода від продажу квартири, яка перебуває у власності понад 3 роки.

Як заповнити податкову декларацію 2021 онлайн в Україні — ІНСТРУКЦІЯ Фото 2

Четвертий розділ повинен містити інформацію про загальну суму річного доходу, яка підрахується автоматично. У п’ятій частині звітуємо про суми, які вказали у шостій та сьомій колонках десятого рядка у другому розділі. Ці суми висвітлюються також автоматично.

Як заповнити податкову декларацію 2021 онлайн в Україні — ІНСТРУКЦІЯ Фото 3

Розділ шостий заповнюється у тому випадку, якщо було знайдено помилки в попередній декларації. У сьомій частині зазначаємо реквізити банківського рахунку для перерахування коштів у разі повернення надміру отриманих, сплачених сум податку під час застосування права на податкову знижку.

Як заповнити податкову декларацію 2021 онлайн в Україні — ІНСТРУКЦІЯ Фото 4

Крок 4. Завершуємо заповнення та надсилаємо на перевірку

У завершальній восьмій частині зазначаємо відомості про власність, яка надавалася в оренду. Після того як вписали дані у всі розділи, перевіряємо декларацію на заповнення всіх необхідних полів. Для цього натискаємо кнопку Перевірити зверху на екрані між пунктами Закрити та Перерахунок.

Як заповнити податкову декларацію 2021 онлайн в Україні — ІНСТРУКЦІЯ Фото 1

За некоректного заповнення позначок або інших деталей система виб’є помилку, яку можна одразу ж виправити. У разі проходження перевірки у правому верхньому куті з’явиться повідомлення, в якому буде написано Перевірено.

Зберігаємо податкову декларацію кнопкою Зберегти у лівому верхньому куті, підписуємо натисканням на кнопку Підписати.

Знову вводимо особистий електронний ключ, натискаємо Зчитати та відправляємо на перевірку до Державної податкової служби України кнопкою Відправити. У розділі Вхідні та Вихідні документи система показує всі важливі облікові дані.

Если увидели ошибку, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

Загрузка

Помилка в тексті
Помилка