PCEtLSDQndC1INC00L7QsdCw0LLQu9C10L3QsCDRgNC10LrQu9Cw0LzQvNCwIGZ1bGxzY3JlZW4gLS0hPg==
ФАКТИ iPad / iPhone ФАКТИ Android
Сергій Костира
Автор: Сергій Костира

Антикорупційний суд розпочав роботу: чи повноцінно він працюватиме

5 вересня розпочав роботу Вищий Антикорупційний суд України.

Він розглядатиме справи топ-корупціонерів, у яких предмет злочину чи заподіяної шкоди перевищує 968 тис. грн.

Юрисдикція Антикорупційного суду поширюватиметься на всю територію України. Він буде судом першої та апеляційної інстанцій.

Створення Антикорупційного суду – одна з вимог Європейського Союзу щодо вступу України до ЄС, – говорить адвокат Сергій Костира.

Наразі єдина стаття, яка передбачає відповідальність за корупцію – Протокол про корупцію. Ми єдина країна, у якій існує поняття корупція, але немає його визначення у Кримінальному кодексі.

Читайте: До ВАКС надійдуть понад 3 тис. кримінальних справ – Танасевич Понад 200 справ: Зеленський обіцяє допомогти ВАКС покарати топ-чиновників Рябошапка назвав кандидатів на посаду своїх заступників

У нас прописані поняття хабарництво, вимагання неправомірної вигоди, перевищення службових обов’язків, проте немає кримінальної відповідальністі за корупцію. Лише адміністративна.

Термін давності за цими протоколами становить лише три місяці, і це шлях для уникнення покарання, а саме адміністративної відповідальності.

Читайте: Антикорупційний суд: все, що потрібно знати

Лише після введення поняття корупція у ККУ почне нормально функціонувати Антикорупційний суд.

Якщо справи стосуватимуться винятково корупції, то ВАКС зможе виносити вироки лише щодо адміністративної відповідальності. Розгляд категорій хабарництво та зловживання – кримінальна відповідальність. Але це не зовсім розумно – мати Антикорупційний суд і не мати кримінальної відповідальності за корупцію.

Автор: Сергій Костира, адвокат.

Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Вгору Вгору
Вверх

    Знайшли помилку в тексті?

    Помилка