PCEtLSDQndC1INC00L7QsdCw0LLQu9C10L3QsCDRgNC10LrQu9Cw0LzQvNCwIGZ1bGxzY3JlZW4gLS0hPg==
ФАКТИ iPad / iPhone ФАКТИ Android
Ілія Куса
Автор: Ілія Куса

Brexit: Велика Британія в глухому куті

Британський парламент відкинув всі альтернативні варіанти Brexit. Так, вони знову це зробили! Вкотре вийшли з глухого кута, щоб зайти в інший.

Спікер парламенту відкинув цілих три варіанти, залишивши на голосування лише 4 опції:

  • Вийти з ЄС, але залишитися в митному союзі. За – 273, проти – 276.
  • Зобов’язати провести референдум по Brexit, перш ніж стверджувати будь-яку угоду по виходу з ЄС. За – 280, проти – 292.
  • Вийти з ЄС, але залишитися в єдиному ринку і приєднатися до Європейської асоціації вільної торгівлі. За – 261, проти – 282.
  • Відкласти дату виходу і дати можливість парламенту вирішувати питання Brexit. За – 191, проти – 292.

Після такого провалу в ЄС знову заговорили про жорсткий Brexit, який повинен відбутися 12 квітня, якщо Лондон нічого не запропонує.

Один з депутатів-консерваторів Нік Боулс, який пропонував варіант з єдиним ринком, оголосив про вихід з партії, оскільки він не зумів переконати своїх товаришів підтримати його варіант.

Читайте: Британський парламент знову відхилив альтернативні угоди по Brexit Brexit зараз! У Лондоні відбулися масові протести Мей подасть у відставку, якщо Brexit буде за її планом

Прем’єр-міністр Тереза ​​Мей на сьогодні скликала засідання Кабміну, яке триватиме п’ять годин.

Очікується, що вона може оголосити про дострокові вибори, як і обіцяла. Або написати офіційного листа до Брюсселя з проханням відкласти Brexit довгостроково, в тому числі для проведення виборів.

На засіданні буде жорстка боротьба між прихильниками плану Мей, противниками виборів і тими, хто захоче просунути Brexit 12 квітня, навіть, якщо він відбудеться без договору.

Автор: Ілія Куса, експерт з міжнародної політики Українського Інституту Майбутнього.

Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Вгору Вгору
Вверх

    Знайшли помилку в тексті?

    Помилка