PCEtLSDQndC1INC00L7QsdCw0LLQu9C10L3QsCDRgNC10LrQu9Cw0LzQvNCwIGZ1bGxzY3JlZW4gLS0hPg==
ФАКТИ iPad / iPhone ФАКТИ Android
Сергій Кравченко
Автор: Сергій Кравченко

Чи загрожує Україні епідемія дифтерії

В Україні зафіксовано кілька захворювань на дифтерію, зокрема у Луганській, Хмельницькій, Закарпатській, Тернопільській та Київській областях.

Офіційно підтверджено 20 випадків, 18 з яких – у жовтні.

Наразі про епідемію дифтерії говорити не варто. Поодинокі випадки реєструються навіть в економічно розвинених країнах. В Україні захворюваність зросла порівняно з попередніми роками через хворих іноземних студентів з Індії, оскільки для цієї азійської країни це характерно за ендемічною ознакою. Але панікувати не треба, бо ми не можемо сказати, що в Україні розпочалась епідемія, – розповідає лікар-імунолог Сергій Кравченко.

Дифтерія є імунокерованою бактеріальною токсикоінфекцією. Але якщо людина вже захворіла, то лікування відбувається протидифтерійним імуноглобуліном, тобто протидифтерійною сироваткою.

Цієї сироватки в Україні немає. Країна не спромоглася сформувати запас імунобіологічних препаратів на екстрені випадки, до яких належить дифтерія.

Читайте: Спалах дифтерії на Закарпатті: область звернулася до МОЗ за допомогою

За радянськими стандартами, на кожну медичну установу мало бути дві дози протидифтерійної сироватки.

Як гуманітарну допомогу Україна отримала 200 доз індійської сироватки, яку станом на четвер, після спалаху у Хмельницькому, Києві та Ужгороді, залишилось 192. Потім відбувся екстрений перерозподіл і, відповідно, їхня кількість знов зменшилась. А для того, щоб вилікувати хворого на дифтерію, потрібно до 50 доз протидифтерійної сироватки.

Читайте: У 100 разів гірша за кір: чому спалахнула дифтерія та чи не пізно робити щеплення

Тим, хто вже захворів, надається допомога з тих мізерних запасів сироватки, що є. Проте стратегічних запасів Україна не має.

Проблема ще полягає у тому, що цієї сироватки у вільному продажу немає. Все тому, що в економічно розвинених країнах рівень щеплення досягає 95-96%, і громадяни майже не хворіють. А поодинокі випадки локалізуються дуже швидко.

Читайте: Що таке дифтерія і чому важлива вакцинація

Така сироватка виготовляється в Індії та Росії. У РФ купівля заборонена, а Європа має цю сироватку лише для внутрішнього користування. Тому вийти на міжнародний ринок та придбати протидифтерійну сироватку ми не можемо. Але наразі причин для паніки немає.

Автор: Сергій Кравченко, лікар-імунолог, голова Національної медичної палати України.

Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Вгору Вгору
Вверх

    Знайшли помилку в тексті?

    Помилка