PCEtLSDQndC1INC00L7QsdCw0LLQu9C10L3QsCDRgNC10LrQu9Cw0LzQvNCwIGZ1bGxzY3JlZW4gLS0hPg==
ФАКТИ iPad / iPhone ФАКТИ Android
Олег Шарп
Автор: Олег Шарп

Чи зможе Україна безболісно вийти з Мінських угод

Міністр закордонних справ Вадим Пристайко заявив, що Україна може вийти з Мінських угод, якщо їх реалізація не просуватиметься.

Він додав, що таке рішення може бути ухвалено, якщо зустріч нормандської четвірки не дасть результату.

Україна не зможе легко вийти з Мінських угод. Це єдиний на сьогодні юридичний чинник, який дозволяє світовому співтовариству зберігати санкції проти Москви. До того ж вони схвалені спеціальною резолюцією Ради Безпеки ООН. Щойно ми в односторонньому порядку оголосимо про вихід чи денонсацію, Франція, Італія та Німеччина моментально схилять терези ЄС на користь поступового чи миттєвого знаття санкцій, – розповідає політолог Олег Шарп.

Наші стійкі прихильники, країни Балтії та Польща, залишаться у бездієвій меншості. З США окрема історія, бо для них антиросійські санкції лише привід для проштовхування своїх геополітичних та економічних інтересів. Але Західну Європу ми втратимо остаточно.

Є істотна різниця між вимушеним підписанням невигідних для країни умов і реальною спробою дотримуватися цих умов. Росія не виконує жодних міжнародних домовленостей, які їй не вигідні: знаходить формальні причини, інтерпретує на свою користь, покладає вину на інших.

Цілком очевидно, що ні у нормандському форматі, ні, тим більше, в умовному Казахстані Путін на жодні поступки щодо Донбасу не піде. Хто думає інакше – не тільки наївна, але і небезпечна людина.

Читайте: Ми очікуємо виконання Мінських угод Росією – генсек НАТО

Час грає на нас, тому поки працюють західні санкції, потрібно не відмовлятися від Мінських угод, а пустити весь потенціал української дипломатії не на марні спроби виліпити з Путіна миротворця, а на скрупульозний збір та демонстрацію доказів того, що саме російська сторона не виконує своїх зобов’язань. І, головне, жодних виборів на окупованих територіях до повного контролю над кордоном. А про якийсь особливий статус взагалі не повинно йтись.

Альтернатива Мінським угодам може бути лише теоретична. Можна спробувати кричати про Будапештський чи ще якийсь формат, але чи захочуть приєднуватись до нього ті, на кого ми покладаємо надії – скажімо, Велика Британія, США чи Китай? У них наразі є свої проблеми, а тому вони навряд чи покладатимуть на себе додаткові.

Читайте: Київ ухвалив усі закони щодо амністії в рамках Мінських угод – Боднар

Наразі ми рухаємось до Кіпрського варіанту, але ця дорога повинна супроводжуватись максимальним укріпленням ЗСУ та економіки на тлі антиросійських санкцій, збереження яких нам гарантує хай і не дієздатний, але тліючий на нашу користь Мінськ.

Автор: Олег Шарп, політолог, блогер. 

Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Вгору Вгору
Вверх

    Знайшли помилку в тексті?

    Помилка