PCEtLSDQndC1INC00L7QsdCw0LLQu9C10L3QsCDRgNC10LrQu9Cw0LzQvNCwIGZ1bGxzY3JlZW4gLS0hPg==
ФАКТИ iPad / iPhone ФАКТИ Android
Ілія Куса
Автор: Ілія Куса

Конфлікт з Угорщиною – 3 кроки, які має зробити Україна

4 жовтня Україна оголосила угорського консула у місті Берегово персоною нон грата. На що угорський уряд відіслав українського консула.

Взаємна висилка консулів – це загострення ситуації у відносинах України та Угорщини. Надалі конфлікт буде лише поглиблюватись, і реагувати потрібно відповідно.

Угорщина й надалі маніпулюватиме цим питанням, питанням Закарпаття, захисту прав угорськомовної меншини, тому нам потрібно готуватись до того, що вони можуть вдатись до більш агресивних дій – санкцій проти інших українських дипломатів.

Оголошення консула Угорщини персоною нон грата на території України було правильним рішенням. Це відповідь на їхні доволі агресивні дії щодо нашої території.

Якщо угорський консул своїми заявами прямо втручається у внутрішні справи іншої держави, то він небажана особа на території цієї держави.

В даному випадку Україна має більш рішучіше діяти стосовно Угорщини. Піднімати це питання в Європі, на Єврокомісії та Європарламенті, в Раді Європи та НАТО. І назвати подібні дії угорської влади – територіальні претензії, для того, щоб залучитись підтримкою в ЄС і разом тиснути на Будапешт.

Наразі дуже влучний момент, оскільки відносини Угорщини з Брюсселем не дуже хороші, вони перебувають у стані конфлікту. Україні потрібно цим скористатись.

Читайте: Угорщина висилає консула України

СБУ почало розслідування за фактом отримання угорських паспортів громадянами України та позбавлення їх українського громадянства, однак:

По-перше, в українському законодавстві не прописано жодного покарання за подвійне громадянство. Тобто є закон, але покарання немає.

По-друге, я не є прихильником єдиного громадянства. Вважаю, що впровадження подвійного громадянства варте уваги, оскільки його відсутність створює додаткові проблеми.

По-третє, позбавлення українського громадянства через те, що людина має інший паспорт – може стати поганим прецедентом. На території України є багато інших нацменшин, які скоріш за все мають інші паспорти, окрім українського.

Таким чином ми ще більше ізолюємо таких людей від України, а значить віддамо Угорщині, Польщі чи Румунії.

Автор: Ілія Куса, експерт з міжнародної політики Українського Інституту Майбутнього. 

Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Вгору Вгору
Вверх

    Знайшли помилку в тексті?

    Помилка