PCEtLSDQndC1INC00L7QsdCw0LLQu9C10L3QsCDRgNC10LrQu9Cw0LzQvNCwIGZ1bGxzY3JlZW4gLS0hPg==
ФАКТИ iPad / iPhone ФАКТИ Android
Карпяк
Автор: Вадим Карп'як

Мюнхенська безпекова конференція 2020. День 1

Мюнхенський аеропорт, який у п’ятницю приймав багатьох учасників щорічної безпекової конференції, відразу зруйнував моє стереотипне уявлення про німецький порядок.

Легендарний ordnung кудись зник, натомість до шістьох пропускних віконець була величезна черга людей з кількох рейсів, яку ніхто навіть не намагався якось структурувати. Поруч з чергою стояв порожній автоматизований паспортний контроль для громадян ЄС і в якийсь момент через нього почали масово проходити якісь новоприбулі англомовні люди.

Це виглядало незрозуміло, бо Велика Британія уже ж наче не в Євросоюзі, але ірландський паспорт в руках і їхній діалог все пояснили:

– Це для громадян ЄС, ги ги ги.
– На щастя – ми ними є, ги ги ги.

Не громадяни ЄС вистояли свою півторагодинну чергу в аеропорту і поїхали в саме місто. Якщо не піти в його історичний центр, то можна не помітити, що в місті відбувається міжнародна конференція з десятками іноземних делегацій найвищого рівня.

Кілька центральних кварталів були серйозно перекриті з міркувань безпеки, тому потрапити туди можна  за перепустками, або якщо ви там живете, однак за сто метрів від блокпостів ніякого напруження не відчувалося.

До слова, так само мало у Мюнхені відчувалося і свято всіх закоханих. Кілька поодиноких сердечок у вітринах якогось особливого настрою не створювали.

 • Мюнхенська безпекова конференція
 • Мюнхенська безпекова конференція
 • Мюнхенська безпекова конференція
 • Мюнхенська безпекова конференція
 • Мюнхенська безпекова конференція
 • Мюнхенська безпекова конференція
Мюнхенська безпекова конференція 2020. День 1 / 6 фотографий

 

Темою цьогорічної конференції організатори обрали слово Westlessness, що можна перекласти як беззахідність. Саме цим словом названо щорічний безпековий звіт, підготований міжнародною групою експертів спеціально до події.

І в ньому багато місця приділили ідеї про те, що Захід, як певне сукупне поняття демократичних і ліберальних цінностей, втрачає свій багатовіковий вплив, стикаючись з новими викликами в особі інших глобальних світових гравців.

Але найпомітнішою для України цього дня була не дискусія довкола західності, а раптово вкинутий для обговорення організаторами Конференції план з 12 пунктів, який покликаний припинити війну в Україні.

Основними авторами цих 12-ти пунктів були кілька міжнародних організацій, російські та українські експерти і Рада з міжнародних справ. Але жорстка реакція нашої делегації на провокаційні ідеї цього плану призвела до того, що оприлюднений документ оперативно прибрали з сайту конференції, а пізніше і всі згадки про нього з інформаційних стендів.

Пізніше профільну тему конференції продовжили обговорювати під час Української Вечері, яка була організована фондом Віктора Пінчука і Ялтинською Європейською стратегією.

У ресторані традиційної місцевої кухні ми повернулися до теми конференції. Тяжку для шлунка баварську кухню відтіняла приємна для мозку дискусія про те, чи є у демократії шанс перемогти авторитаризм.

Дискутували кілька чинних міністрів закордонних справ, екс-дипломатів і експертів.

Демократію критикували:

 • за надмірну повільність і нерішучість, коли треба діяти швидко:

– Уявіть, якби коронавірус спалахнув в демократичній Індії! Жодна демократична країна не змогла б як Китай так швидко ізолювати мільйонне місто.

 • сварили за самозакоханість:

– Нам здається, що ми досягнули всього і далі вже нема куди рухатися. Але це помилкове відчуття.

 • дорікали неосвіченістю основної маси виборців:

– За сучасної демократії виборці отримують те, що вони хочуть, а не те, що їм справді потрібно.

Хвалили за перспективу, інноваційність та за носіїв.

– Допоки є люди, яким демократія потрібна, до тих пір вона не програє. А такі люди є.

З цією думкою розійшлися у готельні номери, щоб виспатися перед другим днем Мюнхенської безпекової конференції.

Автор: Вадим Карп’як, ведучий програми Свобода слова на ICTV

Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Вгору Вгору
Вверх

  Знайшли помилку в тексті?

  Помилка