PCEtLSDQndC1INC00L7QsdCw0LLQu9C10L3QsCDRgNC10LrQu9Cw0LzQvNCwIGZ1bGxzY3JlZW4gLS0hPg==
ФАКТИ iPad / iPhone ФАКТИ Android
Автор: Лев Парцхаладзе

Нові правила будівництва ліфтів: чого чекати українцям з 1 жовтня

Ліфтом піднятися одразу з підземного парку до своєї квартири, чи не зручно?

Ще до 1 жовтня цього року в Україні в житлових будинках не можна було робити єдиний ліфт з житлової частини будинку до підземного паркінгу.

Так, це було заборонено ДБН (державні будівельні норми) через норми безпеки. Хоча усюди – в Європі чи інших цивілізованих країнах так завжди проектується, і це нормально.

Читайте: В Україні дозволять відкривати школи у багатоповерхівках

Випереджу тих, хто скаже: “Не вигадуйте, у нас також будуються будинки зі зручними лифтами, які сполучають підземний паркінг і житлову частину”.

Ті, хто хотів так проектувати, мусили вирішувати це питання через процедуру відхилення від ДБН, що досить ускладнювало процес проектування та затримувало будівництво. Або гірше – могли вирішували через корупційні зв’язки, не узгоджуючи дане питання.

Зміна у ДБН В.2.3-15:2007 Автостоянки і гаражі для легкових автомобілів діє з 1 жовтня.

Відповідно, ліфти в паркінг дозволяється розміщувати за умови влаштування протипожежних тамбур-шлюзів з підпором повітря у разі пожежі не менше 20 Па. У підземних гаражах протипожежні тамбур-шлюзи потрібно розміщувати перед шахтами ліфтів, а у наземних – перед виходами до приміщень житлового будинку.

При цьому, на першому поверсі будинку не треба передбачати вихід з ліфтів паркінгу до загального ліфтового холу пожежного ліфта.

Сполучення житлових поверхів будинку і підземного паркінгу, що має не більше 2-х підземних поверхів, допускається пожежними ліфтами або такими, що відповідають їх вимогам, з можливістю влаштування зупинок на житлових поверхах.

Безпечно і зручно для людей.

Читайте: Скоро почнуть падати. У Києві більше 10 тисяч аварійних ліфтів

Автор: Лев Парцхаладзе, заступник міністра Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства.

Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Вгору Вгору
Вверх

    Знайшли помилку в тексті?

    Помилка