PCEtLSDQndC1INC00L7QsdCw0LLQu9C10L3QsCDRgNC10LrQu9Cw0LzQvNCwIGZ1bGxzY3JlZW4gLS0hPg==
ФАКТИ iPad / iPhone ФАКТИ Android
Юрій Подорожній
Автор: Юрій Подорожній

Паспорти РФ для жителів ОРДЛО: чому тепер Росія не нападатиме, а захищатиме

3 травня жителі Донецька почали оформлювати російське громадянство. За даними бойовиків, біля “МВС” сформувалася черга з більш як 80 людей, які хочуть отримати паспорт Росії.

Парламент України має якомога швидше відповісти на питання подвійного громадянства та модернізувати законодавство в інтересах як держави, так і населення.

Заява заступника міністра з тимчасово окупованих територій Юрія Гримчака про те, що Росія в майбутньому матиме підстави захищати своїх громадян через видавання паспортів РФ на сході України — лише намагання виправдати провалену політику в цій сфері з боку держави.

Прострочена актуальність проблеми чужих паспортів

Видавання паспортів українським громадянам — історія не нова. З цією проблемою країна живе майже двадцять років. І почалась вона із західних кордонів, де активно ведуть свою політику румунський та угорський уряди.

Україна – не єдина держава, що має подібну проблему. Видавати паспорти угорський уряд намагався і в Словаччині.

Словацька влада ввела симетричні дії і заборонила подвійне громадянство, а через кілька місяців запровадила штрафи. Тому там угорська нацменшина не паспортизувалася. Хоча, наприклад, у тій же Словаччині були приклади виявлення паспортів Угорщини та позбавлення громадянства.

Млявість України в питанні громадянства

Україна завжди проводила мляву політику щодо цієї проблеми. Наразі немає можливості дозволити подвійне громадянство в країні через агресію Росії, тому треба визначитись.

Провальна політика, зокрема, і тому, що ми не організували набуття громадянства України для жителів окупованого Донбасу, яким виповнилося 16 років. Адже на контрольовану територію їх пропускають лише у супроводі обох батьків. Це здебільшого з різних причин неможливо, а держава адекватної процедури для таких громадян не надала.

Тому набуття російського громадянства у “ЛДНР” може мати масовий характер.

У найгіршому сценарії видавання паспортів в ОРДЛО — це політика, спрямована на вмотивування нового витка агресії з боку РФ із захисту своїх громадян.

Санкції за паспорти Росії

Україна та міжнародна спільнота різко розкритикували той факт, що 1 травня Путін підписав указ, який надав право на спрощений порядок отримання російського громадянства окремим категоріям українців.

Читайте: Прізвища українців, що оформлять російські паспорти, будуть відомі - Гримчак Російські паспорти для українців: чого прагне Путін та хто претендує на паспорти Російське громадянство для "ДНР" та "ЛНР": чим це загрожує для України

Однак говорити про українські, а тим паче західні санкції зарано. В українському МЗС заявили про підготовку санкцій, але все залежатиме від позиції новообраного президента.

А від нього ми поки що почули лише, що Україна надаватиме українське громадянство представникам усіх народів, які потерпають від авторитарних та корумпованих режимів, насамперед — росіянам, які сьогодні страждають чи не найбільше.

Автор: Юрій Подорожній, політтехнолог, експерт Українського центру суспільного розвитку.

Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Вгору Вгору
Вверх

    Знайшли помилку в тексті?

    Помилка