PCEtLSDQndC1INC00L7QsdCw0LLQu9C10L3QsCDRgNC10LrQu9Cw0LzQvNCwIGZ1bGxzY3JlZW4gLS0hPg==
ФАКТИ iPad / iPhone ФАКТИ Android
Іван Ліберман
Автор: Іван Ліберман

Штрафи та звільнення: яка відповідальність за порушення карантину

11 березня КМДА запровадила карантин у столиці. З 12 березня школи, дитячі садочки, ВНЗ, розважальні центри та розважальні зони у торгових центрах будуть закриті.

Пізніше Кабінет міністрів України ухвалив рішення про введення карантину на усій території України.

Будь-які рішення органів виконавчої та законодавчої влади є обов’язковими до виконання. Відтак усі, на кого розповсюджується таке рішення, повинні його виконувати, – розповідає адвокат Іван Ліберман.

Якщо відбудеться ухилення від затверджених правил органами влади, за це передбачена дисциплінарна та адміністративна відповідальність.

Читайте: Карантин через коронавірус в Україні – як проходить перший день

Згідно з Кодексом України про адміністративні правопорушення, ст. 185 Порушення порядку організації і проведення зборів, мітингів, вуличних походів і демонстрацій передбачає накладення штрафу у розмірі від 10 до 25 неоподатковуваних мінімумів.

Ст. 186 Невиконання законних вимог посадових осіб центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику з питань цивільного захисту, нагляду та контролю за станом захисту територій від надзвичайних ситуацій природного та техногенного характеру тягне за собою накладення штрафу на посадових осіб від 10 до 20 неоподатковуваних мінімумів.

Для осіб, які обіймають посади в державних установах, передбачена ще й дисциплінарна відповідальність – позбавлення права працювати на певній посаді.

Якщо порушення здійснить приватний підприємець, можливе також призупинення дії ліцензій, сертифікатів, позбавлення права займатись певною діяльністю.

Автор: Іван Ліберман, адвокат.

Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Вгору Вгору
Вверх

    Знайшли помилку в тексті?

    Помилка