PCEtLSDQndC1INC00L7QsdCw0LLQu9C10L3QsCDRgNC10LrQu9Cw0LzQvNCwIGZ1bGxzY3JlZW4gLS0hPg==
ФАКТИ iPad / iPhone ФАКТИ Android
Віктор Таран
Автор: Віктор Таран

Вакарчук йде на парламентські вибори: які шанси в українського співака

Святослав Вакарчук 16 травня представлятиме свою команду та програму для участі у парламентських виборах.

Ймовірніше, 16 травня ми побачимо презентацію, яка складатиметься з двох частин. По-перше, структуровану політичну програму Вакарчука, по-друге – представлення частини його команди.

Чому так важливо продемонструвати суспільству структуровану політичну програму?

Тому що останній рік ми чуємо від Святослава Вакарчука лише його бачення трансформації української політики, яке будується на загальнолюдських цінностях та принципах. Однак, на жаль, винятково з цих тез ніхто не може зрозуміти, на базі якої ідеології він збирається міняти країну? Хто він? Ліберал? Консерватор? Соціаліст? Християнський демократ?

Можливо, такою тактикою він сподівається повторити стратегію Володимира Зеленського. Однак, це навряд чи вдасться.

Якщо повноваження президента в очах суспільства дещо розмиті, то повноваження народного депутата мають чіткі рамки. Це пропонування законодавчих ініціатив, які мінятимуть економічний та соціальний ландшафти країни.

Читайте: Це чутки: Вакарчук не збирається очолити оновлений БПП

І тут потрібно чітко визначатися, яким ідеологічним інструментом ти будеш це робити. Варто, виходячи з ідеологічної бази, чітко позиціонувати себе у питанні, якою буде податкова система, та артикулювати ставлення до ринку землі, комунальних тарифів тощо.

З кого складатиметься команда

Команда Святослава Вакарчука складатиметься з людей, які, за словами співака, є державниками, що реалізували себе в інших сферах (політика, бізнес, громадський сектор тощо).

Також, ці люди повинні мати чіткі принципи та цінності, аби вистояти в політиці. Остаточний список наразі невідомий, оскільки переговори ще тривають.

Які шанси у Святослава Вакарчука

Про це ще рано говорити. На цьому етапі найголовніше, щоб Вакарчук дав принципову згоду іти в політику. Після цього він має презентувати ідеологію та програму своєї партії, показавши команду, яка втілюватиме її засади на центральному та місцевому рівнях.

Зважаючи на квітневу соціологію, підтримка виборчого блоку Святослава Вакарчука складає менше 2% i шанси на проходження до парламенту в нього наразі не великі.

Це пов’язано як із невизначеністю співака щодо своєї ймовірної політичної кар’єри, так і з тим, що в електоральній ніші, в якій він збирається працювати і яка нараховує 15-20%, вже досить тісно. Там активно працюють БПП, Удар, Самопоміч, Громадянська позиція та політична сила Володимира Гройсмана, створення якої анонсував прем’єр-міністр не так давно.

Святослав Вакарчук може подолати несприятливі обставини та потрапити до парламенту у двох випадках.

Перший – Вакарчук пропонує принципово нову інноваційну програму розвитку країни та демонструє яскраву кадрову палітру своєї політичної сили.

Друге – об’єднується влітку з іншою партією та створює ситуативний блок. Теоретично він може це зробити з Порошенком, Гройсманом, Гриценком.

Як бачимо, варіантів повернутися в політику у Вакарчука досить багато. І завадити їх втіленню може винятково одне – невизначеність та сумніви співака у доцільності цього кроку.

Автор: Віктор Таран, голова центру Ейдос, політолог.

Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Вгору Вгору
Вверх

    Знайшли помилку в тексті?

    Помилка