PCEtLSDQndC1INC00L7QsdCw0LLQu9C10L3QsCDRgNC10LrQu9Cw0LzQvNCwIGZ1bGxzY3JlZW4gLS0hPg==
ФАКТИ iPad / iPhone ФАКТИ Android
Ілія Куса
Автор: Ілія Куса

Теракт в Новій Зеландії: зростання ісламського екстремізму

Масовий розстріл людей в двох мечетях Нової Зеландії – це, мабуть, перший на моїй пам’яті великий напад не ісламських екстремістів, а білих проти мусульман. Атмосфера ненависті й упередження відносно не білої меншості, багато років культивована Заходом, особливо проти мусульман, дає свої трагічні результати.

Напади на мечеті – це дуже серйозний дзвінок, який свідчить про наростання соціальної напруженості в суспільстві, підживлюване анти-імміграційної риторикою правих як самозахист від, як їм здається, негативних ефектів глобалізації і загрози їх національної ідентичності.

Зростання ісламського екстремізму в результаті появи терористів “Ісламської держави” і міграційні хвилі 2015 року стали шоком для Заходу (який, багато в чому, сам до цього всього і привів своєю бездарною, пост-колоніальної близькосхідної та африканської політикою).

І трампліном для сходження правих, які зробили ісламофобію своїм головним аргументом у політичній риториці, зв’язавши іслам з тероризмом ІГ, замість того, щоб їх розділяти і разом боротися проти ненависті і насильства.

Результат ми бачимо сьогодні в далекій Новій Зеландії.

На жаль, не можу сказати, що це останній подібний інцидент. Дивлячись на те, що відбувається в Європі, я не виключаю, що подібні напади повторяться де-небудь у Франції, Німеччині, Італії чи Австрії.

Можу тільки сподіватися, що трагедія в Новій Зеландії змусить західні еліти задуматися над цією реальною проблемою найближчого майбутнього і вже сьогодні працювати над тим, щоб подібного не відбувалося більше, борючись з ненавистю і расизмом.

В іншому випадку, великий конфлікт неминучий.

Автор: Ілія Куса, експерт з міжнародної політики Українського Інституту Майбутнього.

Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Вгору Вгору
Вверх

    Знайшли помилку в тексті?

    Помилка