PCEtLSDQndC1INC00L7QsdCw0LLQu9C10L3QsCDRgNC10LrQu9Cw0LzQvNCwIGZ1bGxzY3JlZW4gLS0hPg==
ФАКТИ iPad / iPhone ФАКТИ Android
Автор: Андріан Прокіп

Як можна було уникнути купівлі польського газу

Декілька днів поспіль тривають дискусії стосовно газового питання. Чому Україна досі залежна від російського газу? Чому виникла потреба купувати польський газ?

За Стокгольмським арбітражем Україна зобов’язана купувати російський газ. Певну кількість газу Нафтогаз очікував отримати на початку березня, проте компанія Газпром вирішила інакше.

Російська компанія заявила про намір розірвання контракт з Україною. Проте, дана процедура повинна проходити через Стокгольмський арбітраж та має певний перелік правил – це не є проста та короткотривала справа.

Читайте:  Газпрому доведеться заплатити Україні 34% переплати за газ із ЄС

Ситуація, яка склалась за кілька минулих днів, публічний розголос та кампанія “Прикрути” – цього можна було уникнути. Все робилось для того, щоб показати ненадійність Газпрому, як в середині країни, так  і на зовнішній арені. Часткову економію можна було забезпечити в штатному режимі, без публічних заяв та залучення режиму економії серед населення. Підприємства могли скоротити використання енергоносіїв, або ж тимчасово перейти на альтернативні види палива.

Подібна кампанія, в першу чергу, потрібна була для того, щоб показати західним партнерам чергові порушення Газпрому в постачанні газу та переконати їх не будувати “Північний потік-2” в обхід України для постачання газу через узбережжя Росії, Балтійське море до Німеччини.

Даний газопровід спричинить значну втрату коштів для України, а також знизить взаємозалежність України та ЄС.

Читайте:  Поставки газу в Україну стабілізувалися – Порошенко

Польський газ, який буде постачатись на територію України протягом березня 2018 року коштує дорожче. Проте, на тарифах для громадян це не позначиться. Ціна на спожитий газ не зміниться. Нафтогаз України заявив, що буде вимагати компенсацію за недотримання умов та термінову купівлю дорожчого польського газу у Газпрому, аби покрити витрати.

Читайте: Газова війна: Газпром виправдовується перед ЄС

Автор: експерт програми “Енергетика” аналітичного центру Український інститут майбутнього.

Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Вгору Вгору
Вверх

    Знайшли помилку в тексті?

    Помилка