Міністр закордонних справ Вадим Пристайко заявив, що після зустрічі нормандської четвірки Україна думатиме про те, що робити далі.
Ймовірним варіантом є вихід з Мінських домовленостей, оскільки вони не можуть реалізовуватись нескінченно.
Україна може вийти з Мінських угод, така ймовірність завжди є. І зараз це озвучується у розрізі підготовки нормандської зустрічі як один з елементів тиску на Російську Федерацію, яка саботує процедуру і всіляко не погоджується на узгоджений порядок денний, – розповідає політолог Олег Саакян.
Для України вихід з Мінських угод – один з останніх аргументів. Він може бути задіяний, якщо ми доведемо усьому світу, що РФ конструктивно не налаштована і для неї мінський процес не є інструментом досягнення миру. А він є лише полем для боротьби та ведення війни, досягнення власних політичних інтересів, інструментом примусу України до миру за російським сценарієм.
Читайте: Чи зможе Україна безболісно вийти з Мінських угод
Якщо Україна покаже, що саме Росія саботує саму суть мінського процесу, тоді вихід з Мінських угод буде максимально безболісним. Тоді цілком ймовірний перехід до нових домовленостей на базі нормандського формату.
Але якщо Україна вийде з мінського формату, не довівши саботаж РФ, то посиляться безпекові ризики, стане можливим підвищення інтенсивності бойових дій Російською Федерацією, посилення інтеграції окупованих територій під приводом неконструктивності України.
Читайте: Путін заявив про повний контакт із Зеленським Загороднюк: Росія - ворог, з яким неможливі економічні відносини Зустріч Зеленського і Путіна не планується – ПристайкоТакож ми отримаємо жорсткий міжнародний контекст, в якому Росія підвищить інтенсивність дипломатичних боїв на міжнародній арені. Це одразу призведе до діалогу про зняття санкцій проти РФ і до намагання прирівняти Україну до Росії як до рівного винуватця конфлікту.
Але якщо мінський формат вичерпає себе остаточно, вихід з нього може відбутись.
Автор: Олег Саакян, політолог.