PCEtLSDQndC1INC00L7QsdCw0LLQu9C10L3QsCDRgNC10LrQu9Cw0LzQvNCwIGZ1bGxzY3JlZW4gLS0hPg==
ФАКТИ iPad / iPhone ФАКТИ Android
Ярослав Заблоцький
Автор: Ярослав Заблоцький

Захворювання зубів і ясен – причини та профілактика

Існує чимало різноманітних захворювань ротової порожнини.

Щоб позбутися болю та неприємного відчуття, потрібно обов’язково відвідувати стоматолога. Але зменшити частоту таких візитів можна. Для цього достатньо лише вчасно чистити зуби двічі на день та раз на півроку відвідувати лікаря, котрий проведе професійну гігієну порожнини рота.

Запобігти захворюванням значно легше та менш витратно, аніж лікувати хворі зуби.

Причини захворювання зубів

Відомо, що у ротовій порожнині є велика кількість різноманітних мікроорганізмів. Якщо ми говоримо про карієс, то він починається з того, що на зубі фіксується конгломерат бактерій, які, переробляючи вуглеводи з залишків їжі виділяють кислоти. Ці кислоти вступають у реакцію з емаллю зуба, вона послаблюється, а потім руйнується, і у зубі з’являється карієс.

Якщо ви прибрали цю інфекцію у стоматолога, то нічому буде руйнувати ваш зуб. Ви зможете їсти шоколад скільки хочете, але головне, щоб після нього чистили зуби.

Акуратно з цукром та льодяниками

Найбільш негативно на зуби впливають саме льодяники, тому що їх потрібно тривалий час тримати у роті, і цукор, який міститься у них, пришвидшує руйнування емалі зубів.

Читайте: Чи можна лікувати зуби під наркозом чи анестезією

Бактерії зубного нальоту є однією з найпоширеніших причин захворювання ясен. А от випадіння зубів провокується серйозним та необоротним захворюванням ясен – пародонтитом. Необхідно вчасно вжити заходів, щоб захворювання ясен не прогресувало.

В Америці 50% людей мають пародонтит, а в Україні – 80%. Якщо всіх українців розділити на три частини, то одна частина має карієс, але не має пародонтиту, друга має пародонтит, але не має карієсу, а третя має і карієс, і пародонтит. Така сумна статистика виникла просто через те, що більшість людей не вміють правильно доглядати за зубами.

Параметри правильного чищення

Побутує думка, що вдома можна почистити зуби не гірше, ніж у стоматологічному кабінеті. Але це не зовсім так.

Наші зуби покриваються біоплівкою, і якщо її не прибрати, вона стає осередком для розмноження бактерій. З’являється вона через нерегулярність чищення зубів та утворюється через 48 годин. З часом плівка перетворюється на камінь, а для його видалення потрібен ультразвук.

Якщо немає інфекцій, і якщо ви дійсно маєте навики правильного чищення зубів, то можете чистити зуби вдома. Але лікар має перевіряти та контролювати цей процес і очищувати у тих місцях, де ви вичистити не можете. Важкодоступними місцями вважаються міжзубні контакти та ділянки під яснами. Щоб підтримувати ідеальну чистоту, необхідно чистити зуби після кожного прийому їжі, вранці та ввечері, користуватися йоржиком.

Комплексне чищення зубів, яке робиться в умовах стоматологічного кабінету – процедура, що не спричиняє біль чи дискомфорт.

Під час професійної гігієни лікар чистить зуби зверху, там, де борозди, та під яснами, оскільки там людина самостійно почистити не може. Бруд, який збирається, спочатку стає м’яким нальотом, а потім твердим.

Профілактика та своєчасний догляд

Краще небагато платити за профілактику, ніж платити велику суму за лікування. Навіть найдорожча профілактика, наприклад, професійна гігієна – ніщо порівняно з витратами на зубну імплантацію та керамічні коронки. Якщо ігноруєте походи до стоматолога, за 20 років будете змушені інвестувати у здоров’я своїх зубів значні кошти.

Професійна гігієна не впливає на товщину емалі та не пошкоджує її, майже не має протипоказань щодо проведення.

Читайте: Їмо ледь не щодня: який овоч “вбиває” зуби

Наприклад, ще однією з переваг є те, що ваші зуби можуть стати на тон світлішими. І коли лікар знімає біоплівку, емаль починає сяяти та виглядати здоровою. Деякі стоматологи називають професійне чищення зубів відбілюванням.

Усім людям, які бажають робити відбілювання, спочатку потрібно зробити професійне чищення ротової порожнини. По-перше – завдяки чищенню вони, можливо, зможуть досягнути бажаного результату, по-друге – відбілювання можна робити тільки на ідеально здорових зубах.

Автор: Ярослав Заблоцький, професор, засновник стоматологічної клініки Клініка Заблоцького.

Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Вгору Вгору
Вверх

    Знайшли помилку в тексті?

    Помилка