PCEtLSDQndC1INC00L7QsdCw0LLQu9C10L3QsCDRgNC10LrQu9Cw0LzQvNCwIGZ1bGxzY3JlZW4gLS0hPg==
ФАКТИ iPad / iPhone ФАКТИ Android
Олександр Мусієнко
Автор: Олександр Мусієнко

Законопроект Про військово-консалтингову діяльність: чи потрібен Україні та можливі загрози

10 лютого у Верховній Раді зареєстрували законопроект Про військово-консалтингову діяльність.

Згідно з цим документом, послуги військового та охоронного характеру повинні надаватися державам, юридичним та фізичним особам за межами України.

Здійснювати військово-консалтингову діяльність на території України забороняється через неврегульованість обігу зброї та боєприпасів. Проте цим законом пропонується створити Єдиний державний реєстр вогнепальної зброї та боєприпасів, які перебувають у зазначених суб’єктів, щоб дозволити відповідну діяльність.

Читайте: У Раду внесли законопроект про легалізацію ПВК для роботи за кордоном

Що саме пропонується законопроектом Про військово-консалтингову діяльність та чи доцільний він для України, розповідає Олександр Мусієнко.

Така діяльність вперше виникла в США, адже там дуже сильний приватний сектор і законодавство дозволяє існування подібних приватних охоронних структур, – говорить керівник Центру військово-правових досліджень Олександр Мусієнко.

Для України створення компаній на базі військово-консалтингової діяльності наразі не на часі. По-перше, це означає, що велика частина людей матимуть право носити та використовувати вогнепальну зброю.

По-друге, приватні охоронні служби будуть на одному рівні з державною армією і можуть стати небезпечним інструментом для вирішення особистих питань.

По-третє, такі служби зможуть брати участь у воєнних конфліктах в інших країнах, що збільшує загрозу терактів на території України.

Автор: Олександр Мусієнко, політичний експерт, керівник Центру військово-правових досліджень.

Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Вгору Вгору
Вверх

    Знайшли помилку в тексті?

    Помилка