10 лютого у Верховній Раді зареєстрували законопроект Про військово-консалтингову діяльність.
Згідно з цим документом, послуги військового та охоронного характеру повинні надаватися державам, юридичним та фізичним особам за межами України.
Здійснювати військово-консалтингову діяльність на території України забороняється через неврегульованість обігу зброї та боєприпасів. Проте цим законом пропонується створити Єдиний державний реєстр вогнепальної зброї та боєприпасів, які перебувають у зазначених суб’єктів, щоб дозволити відповідну діяльність.
Читайте: У Раду внесли законопроект про легалізацію ПВК для роботи за кордоном
Що саме пропонується законопроектом Про військово-консалтингову діяльність та чи доцільний він для України, розповідає Олександр Мусієнко.
Така діяльність вперше виникла в США, адже там дуже сильний приватний сектор і законодавство дозволяє існування подібних приватних охоронних структур, – говорить керівник Центру військово-правових досліджень Олександр Мусієнко.
Для України створення компаній на базі військово-консалтингової діяльності наразі не на часі. По-перше, це означає, що велика частина людей матимуть право носити та використовувати вогнепальну зброю.
По-друге, приватні охоронні служби будуть на одному рівні з державною армією і можуть стати небезпечним інструментом для вирішення особистих питань.
По-третє, такі служби зможуть брати участь у воєнних конфліктах в інших країнах, що збільшує загрозу терактів на території України.
Автор: Олександр Мусієнко, політичний експерт, керівник Центру військово-правових досліджень.