PCEtLSDQndC1INC00L7QsdCw0LLQu9C10L3QsCDRgNC10LrQu9Cw0LzQvNCwIGZ1bGxzY3JlZW4gLS0hPg==
ФАКТИ iPad / iPhone ФАКТИ Android
Володимир В'ятрович
Автор: Володимир В'ятрович

Жовтневий переворот 1917: помилка української влади

Сьогодні річниця Жовтневого перевороту. Більшовики ставили за мету світову революцію. Але їхнім першим, надзвичайно важливим кроком, було встановлення свого впливу на теренах колишньої Російської імперії. А вона не була можлива без України. Ця імперія почалася з 18 століття саме із завоювання нашої держави…

Більшовики розуміли: якщо вони хочуть стати світовою величиною, їм буде потрібна саме Україна. Із своїми ресурсами, потенціалом та народом. Через це першим кроком, до якого вони вдалися, стали агресивні дії по відношенню до нашої країни.

Більшовики заручилися підтримкою частини населення актами крайнього популізму. Але, щоб встановити свою владу в Україні, вони повинні були її завоювати. Відповідно, для української держави та влади вони вели агресивну політику та агресивну війну. Опираючись на насильство, їм вдалося встановити комуністичний режим. Цей режим з самого початку і, аж, до 1991 році тримався виключно на насильстві.

Певною мірою, українська влада не була готова до таких агресивних кроків з боку Росії. Можливо, тодішні керівники не очікували, що саме більшовики захоплять владу. Бо ж їхнім попередником був Тимчасовий уряд в Росії, з яким українська влада намагалась вибудувати більш-менш конструктивні відносини.

Прихід до влади більшовиків став несподіванкою для багатьох українців. На жаль, на той момент влада не вважала за потрібне розбудовувати власні збройні сили, і, коли почалась війна бракувало тих сил, бракувало війська. По суті, саме військо утворювалось в ході самої війни. Бракувало політичної єдності в середовищі української влади. Їм не вистачало можливостей спростувати вкрай популістські гасла, з якими більшовики йшли в Україну і намагались здобути прихильність українського народу.

Більшовики ніколи не були виразною більшістю чи впливовою течією в Росії. Через це захоплення ними влади в усій Російській імперії було здивуванням, напевно, не лише для українців, а й для представників інших народів.

Помилка української влади полягала в тому, що вона намагалася будувати демократичну державу, в той час як більшовики, з самого початку, ставили собі за мету створення тоталітарного режиму. Вони вважали за необхідне використання методів терору проти свої супротивників. Застосування таких методів повністю ламало будь-який спротив на шляху їхнього подальшого просування. Вони готові були жертвувати життям мільйонів людей. Чого собі не могли дозволити люди, які намагались будувати українську демократичну державу.

Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Вгору Вгору
Вверх

    Знайшли помилку в тексті?

    Помилка