Укр Рус
, редактор розділу Медицина

Як зміна клімату впливає на сезонну алергію – учені

алергія
Фото: Depositphotos

Якщо ви навесні чхаєте, як із кулемета, або не розлучаєтесь із носовою хустинкою — це не випадковість.

Дослідження, опубліковане в журналі The Laryngoscope, показало, що глобальне потепління не лише подовжує сезонну алергію, а й робить її набагато інтенсивнішою.

Аналіз епідеміологічних даних

Науковці переглянули три десятки досліджень, опублікованих з 2000 до 2023 року, щоб дізнатись, як клімат впливає на алергічний риніт — те саме сезонне прокляття, яке багато хто знає як сінну лихоманку.

Зараз дивляться

Виявилося, що в міру того як температура на планеті зростає, рослини не тільки цвітуть раніше, а й виділяють більше пилку. Більше пилку — більше алергій.

За прогнозами вчених, у США кількість пилку до кінця століття може зрости на 16–40%, а тривалість сезону збільшиться на 19 днів.

Та йдеться не лише про фізичний дискомфорт. Дослідження показують, що кількість звернень до лікарів зростає, особливо серед тих, хто має обмежений доступ до медичних послуг. І це тривожний сигнал.

Медична допомога

Більше того, деякі медики зізнаються: їм бракує інформації про те, як саме зміна клімату впливає на здоров’я пацієнтів.

І саме тут медики можуть зробити свій внесок у боротьбу з кліматичною кризою. Адже лікарі — це не просто фахівці в білих халатах.

Їхні рекомендації здатні сформувати у людей хороші звички. Наприклад, пікуватися про довкілля та заощаджувати ресурси, зокрема зменшити використання пластику та правильно сортувати сміття.

Час озирнутись і замислитись: кліматичної криза — це не десь там, у майбутньому. Сьогодні ми її відчуваємо на власному досвіді.

Дивіться також
Алергія: види, лікування і симптоми
Алергія

ДжерелоМedicalXpress

Зміна клімату, Наукові дослідження, Сезонна алергія
Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Завантаження

Помилка в тексті
Помилка