
Росія вперше з 2013 року розміщує новий випуск єврооблігацій.
Він в умовах санкцій більше схожий на інструмент вилучення надлишку валютної ліквідності в російських банків, ніж орієнтований на залучення іноземних інвесторів.
Про це говорять аналітики, опитані Reuters.
У понеділок Росія розпочала розміщення євробондів в доларах США з погашенням у травні 2026 року, орієнтуючи інвесторів на прибутковість в діапазоні 4,65-4,90 відсотка річних, що передбачає премію до російської суверенної кривої в 50-75 базисних пунктів, сказали ЗМІ два джерела у фінансових колах.
Пізніше Мінфін РФ підтвердив відкриття книги, не називаючи параметрів угоди.
Єдиним організатором угоди обсягом до $3 мільярдів, яку планується закрити одним днем, виступає ВТБ Капітал.
РФ зобов’язується не використовувати залучені в рамках розміщення коштів на цілі, що порушують режим санкцій США і ЄС, слід з проспекту нового випуску.
Мінфін обіцяє інвесторам, що залучені кошти підуть на виплати за зовнішніми боргами, а залишки Мінфін продасть Банку Росії, і вони стануть частиною золотовалютних резервів, говориться в проспекті.
З проспекту випливає, що бонди будуть обслуговуватися через Національний розрахунковий депозитарій (НРР), а не через міжнародні клірингові системи до тих пір, поки вони не дадуть на це згоду.
Читайте: Путін задумав пробити коридор до Криму, але не вийде – військовий експерт (КАРТА)
Раніше Факти ICTV повідомляли, кращі часи для Путіна залишилися в минулому. Зараз Росія хоч і продовжує залишатися великою країною з населенням в 146 мільйонів, але російську економіку лихоманить.