Укр Рус Eng
, журналіст, випусковий редактор YouTube-каналу Факти ICTV

Успіх росіян малоймовірний: експерти зі США пояснили, чому РФ програє битву за Донбас

Успіх росіян малоймовірний: експерти зі США пояснили, чому РФ програє битву за Донбас

Російські війська розпочали нову фазу широкомасштабних наступальних операцій на сході України, найімовірніше вони мають намір повністю захопити Донецьку та Луганську області.

Так кажуть експерти з американського Інституту з вивчення війни, які сумніваються, що РФ зможе досягти значних успіхів на сході України.

Вони відзначають, що 18 квітня росіяни провели великомасштабні штурми Рубіжного, Попасної та Мар’їнки за потужної артилерійської підтримки. Проте їм не вдалося прорвати оборону.

Зараз дивляться

– Російський наступ на сході навряд чи буде успішнішим, ніж попередні російські наступи, але їхні сили можуть виснажити українських захисників або досягти обмежених успіхів, – йдеться в публікації Інституту з вивчення війни.

Експерти пишуть, що російські військові деморалізовані, логістика працює у них із перебоями. А це свідчить про те, що ефективна бойова сила російських підрозділів на сході України становить лише частину їхньої заявленої чисельності у складі батальйонних тактичних груп (БТГ). Американці думають, що російські війська завдяки своїй чисельності можуть “потріпати” позиції українських військових, але росіянам це коштуватиме дуже дорого.

Читайте також
Арестович назвав три сценарії розвитку подій для росіян у війні з Україною
боєць на заході сонця

– Однак раптовий і драматичний успіх росіян у наступі залишається вкрай малоймовірним, а українські тактичні втрати не означають кінця кампанії на сході України, не кажучи вже про війну загалом, – підсумовують експерти.

Також експерти навели дані ГУР Міноборони України, згідно з якими російські призовники та контрактники не хочуть йти воювати в Україну. Серед них 60-70% контрактників 150-ї мотострілецької дивізії 8-ї загальновійськової армії – основного російського військового угруповання на сході України.

РФ не вистачає високоточної зброї, щоб обірвати постачання Україні з інших країн

Аргументом стала трагедія у Львові, коли росіяни вдарили ракетою. Внаслідок чого загинули мирні жителі. Тоді Міноборони РФ відзвітувало, що вони знищили логістичний центр у Львові, який використовувався для зберігання зброї, яка прибуває до України зі США та ЄС. Проте насправді вони влучили в порожні склади та СТО.

– Російські сили прагнуть зірвати постачання західної допомоги українським військовим, але, ймовірно, їм не вистачає великої кількості високоточної зброї, необхідної для частих ударів з цією метою на заході України, – зазначили експерти.

Маріуполь досі стоїть

– Російські сили продовжували штурмувати українських захисників на сталеливарному заводі Азовсталь, але за останні 24 години не домоглися жодних успіхів, що піддаються перевірці, – йдеться у звіті.

Читайте також
РФ обстрілює завод Азовсталь у Маріуполі надпотужними бомбами – радник мера
Обстріл Азовсталі в Маріуполі 19 квітня 2022

Також експерти перерахували види озброєння, яким росіяни намагаються вибити українських воїнів із Маріуполя, зокрема це Ту-22М3 та важка артилерія.

Битва за Донбас

Експерти Інституту вважають, що якщо російським військам і вдасться здобути якісь успіхи в наступі на сході, то вони не будуть більш вдалими, ніж операції навколо Києва.

Читайте також
Не все так страшно, як здається: Арестович про операцію РФ на Донбасі
Олексій Арестович

– Російські сили, можливо, зможуть просунутися вперед на сході України, розділивши українські сили на безліч невеликих напрямків наступу, але російські наступальні операції навряд чи будуть значно успішнішими, ніж невдалі операції навколо Києва, – вважають експерти.

Ситуація у Харківській області

Українські війська продовжили успішний контрнаступ, звільнивши низку населених пунктів.

Читайте також
Українські захисники звільнили низку населених пунктів навколо Ізюму
Українські захисники звільнили низку населених пунктів навколо Ізюму

– Цей український наступ, найімовірніше, змусить російські сили відвести частину бойової потужності, призначеної для Ізюмського напрямку, що застопорився, для захисту від українських наступів, але навряд чи створить загрозу для російської наземної лінії зв’язку з Ізюмом найближчими днями, – зазначають експерти.

У звіті йдеться, що українські сили вже контролювали елементи траси М03, перешкоджаючи прямому руху російських військ з околиць Харкова до Ізюма. Інститут задокументував російські сили, які прямували до Ізюма від головного російського центру логістики та зв’язку в Бєлгороді. А проходить цей шлях через українські населені пункти Великий Бурлук та Куп’янськ.

Українським військовим доведеться звільнити та утримати Великий Бурлук, який приблизно за 45 км від їхніх нинішніх передових позицій у Базаліївці, щоб зірвати цей логістичний ланцюжок.

– Українські сили можуть провести такий наступ протягом кількох днів або тижнів, але російські сили на схід від Харкова навряд чи впадуть так швидко, – додали експерти з Інституту.

Також у росіян є і другий логістичний ланцюжок, який проходить через Куп’янськ до Ізюма. 6 квітня Генштаб України повідомив, що російські війська почали використовувати залізницю Валуйки-Куп’янськ для посилення Ізюма. Російські сили можуть це використати для посилення операцій навколо Ізюма, навіть якщо українські сили доведуть, що здатні захопити Великий Бурлук найближчими днями.

– Українська контратака може змусити російські сили передислокувати деякі підрозділи, призначені для Ізюмського напрямку, але навряд чи повністю зруйнує російські шляхи сполучення та підкріплення у найближчий тиждень, – підсумували експерти.

Херсонський та Сумський напрямки

За даними Інституту вивчення війни, бої тривали в Олександрівці, на захід від Херсона, без будь-яких серйозних територіальних змін.

У Сумах та на північному сході України за 24 години, що передували публікації звіту, суттєвих змін не відбулося.

Читайте також
Героїчна оборона та ракетні обстріли мирних міст: хронологія 71 дня війни в Україні
Війна в Україні

Війна в Україні, Росія
Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Завантаження

Помилка в тексті
Помилка