, редактор стрічки

Захід не має боєприпасів для тривалої війни в Україні – міністр оборони Британії

Війна в Україні

Країни Заходу не зможуть вести довгострокову “наступальну” війну, оскільки не змогли нагромадити достатніх боєприпасів.

Про це сказав міністр оборони Великої Британії Бен Воллес, якого цитує The Times.

Виступаючи у військовому штабі на північному заході Лондона, він сказав, що Європа, включаючи Велику Британію, і Сполучені Штати працювали над своїми силами, щоб вони виглядали “добре на фронті”, але не мали достатніх ліній постачання. Внаслідок війни в Україні вони зрозуміли, що їхні запаси “неадекватні” тим загрозам, з якими вони стикаються, сказав він.

Зараз дивляться

Вторгнення Росії привернуло увагу до того, як багато снарядів та куль використовується під час інтенсивних бойових дій, і до необхідності мати можливість поповнювати запаси боєприпасів на передовій.

Згідно з аналізом Королівського інституту об’єднаних служб (Rusi), в ході війни, що зараз зосереджена на Донбасі, Росія випускає до 7 176 артилерійських снарядів на день.

Вважається, що за чотири місяці війни в українських та російських військах закінчилися боєприпаси, причому українці покладаються на 155-мм снаряди натівського стандарту. Союзники передали Україні понад 300 тис. боєприпасів, але в них їх не вистачає.

Відповідаючи на запитання про те, чи боєприпаси закінчуються у Великої Британії, Бен Воллес припустив, що західні лінії постачання вже не існують у попередньому вигляді.

– Я думаю, що протягом десятиліть, коли збройні сили намагалися заощадити гроші, вони ставали дедалі порожнішими. На фронті це виглядає добре, але насправді якщо у вас немає запасів, у вас проблеми, – сказав він.

За його словами, всі армії країн Заходу, включаючи США, усвідомили, що їхні запаси боєприпасів не відповідають загрозам, з якими вони зіткнулися. Але, крім країн Заходу, з подібним зіткнулися і в Росії.

Читайте також
В Україні створили застосунок, де можна повідомляти про знайдені боєприпаси
Українці через мобільний застосунок можуть повідомляти про знайдені боєприпаси

Видання пише, що минулого року під час військових ігор британська армія закінчила боєприпаси через вісім днів. Генерал-лейтенант Бен Годжес, колишній командувач армії США в Європі, повідомив членам парламенту, що “всі запаси британської армії” були вичерпані, і всі важливі боєприпаси було витрачено ще до закінчення десятиденної онлайн-симуляції війни.

Згідно з аналізом, проведеним для Rusi Алексом Вершиніним, експертом із оборонних закупівель, річного виробництва артилерії США у найкращому разі вистачить лише на десять днів – два тижні бойових дій в Україні.

Воллес сказав, що Велика Британія зберігає “критичну кількість” боєприпасів, якої достатньо для самооборони. Однак він попередив, що довгострокова “наступальна” війна буде складною.

– Захід зазнає труднощів, якщо йому доведеться брати участь у довгостроковій наступальній війні, – сказав він на брифінгу в постійному об’єднаному штабі британського Міністерства оборони.

У понеділок прем’єр-міністр Великої Британії Борис Джонсон та Бен Воллес провели переговори з лідерами промисловості щодо “пожвавлення ланцюжків поставок” зброї. Воллес сказав, що Міноборони веде переговори з BAE Systems щодо виробництва більшої кількості 155-мм снарядів. Видання зазначає, що оборонне відомство замовило більше протитанкових гармат Nlaw, передавши Києву понад 4 тис. одиниць.

Бен Воллес також сказав, що британське Міноборони поки що не потребує додаткових коштів, але залишив простір для маневру щодо прохань про збільшення бюджету в найближчому майбутньому.

Відправивши велику кількість свого обладнання в Україну, Міноборони Великої Британії все частіше розглядає можливість закупівлі зброї за кордоном для постачання цієї країни.

Читайте також
Росія масово використовує у війні з Україною некеровані боєприпаси – NYT
РФ застосувала проти України понад 200 заборонених боєприпасів – NYT

Фото: Генштаб ЗСУ

Джерело: The Times
Війна в Україні, Велика Британія, Росія, США, Україна
Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Завантаження

Помилка в тексті
Помилка