
23 лютого Рада ЄС ухвалила тринадцятий пакет обмежувальних заходів проти РФ, яка несе відповідальність за продовження неспровокованої та невиправданої агресивної війни проти України.
– Напередодні сумної дати – двох років від початку повномасштабного вторгнення Володимира Путіна в Україну – Євросоюз продовжує посилювати тиск на Росію. Сьогодні ми продовжуємо посилювати обмежувальні заходи проти російського військового та оборонного сектору, націлюючись на суб’єкти в третіх країнах, які постачають обладнання, а також на тих, хто відповідальний за незаконну депортацію та військове перевиховання українських дітей, – заявив глава європейської дипломатії Жозеп Боррель.
13-й пакет санкцій ЄС проти РФ – деталі
Індивідуальні санкції
Євросоюз запровадив обмеження щодо ще 106 фізичних і 88 юридичних осіб, відповідальних за дії, що підривають або загрожують територіальній цілісності України.
Вони стосуються насамперед військового та оборонного секторів і пов’язаних із ними осіб, включно з тими, хто причетний до постачання озброєнь із КНДР у Росію, а також проти представників судової влади, місцевих політиків та осіб, відповідальних за незаконну депортацію і військове перевиховання українських дітей.
Загалом санкції ЄС тепер поширюються на більш ніж 2 000 фізичних і юридичних осіб.
Імпортно-експортний контроль
Також 27 юридичних осіб внесено до списку тих, хто безпосередньо підтримує ВПК Росії.
На них поширюватимуться більш жорсткі експортні обмеження щодо товарів і технологій подвійного призначення, а також тих, що може сприяти технологічному розвитку російського сектора оборони та безпеки.
Деякі з них розташовані в третіх країнах (Індія, Шрі-Ланка, Китай, Сербія, Казахстан, Таїланд і Туреччина), а інші – російські компанії, що беруть участь у розробці, виробництві та постачанні електронних компонентів для військово-промислового комплексу РФ.
Крім того, розширюється перелік заборонених товарів, які можуть сприяти розвитку російського ВПК – до нього додано компоненти для розроблення та виробництва БПЛА.
І введено додаткові обмеження на експорт товарів, які, зокрема, сприяють розвитку російського промислового потенціалу, таких як електричні трансформатори.
Важливо, що це рішення додає Велику Британію до переліку країн-партнерів, які обмежують імпорт заліза та сталі з Росії, а також комплекс заходів щодо контролю імпорту, які еквівалентні заходам ЄС.
Відповідні правові акти незабаром буде опубліковано в Офіційному журналі ЄС.
Санкції проти РФ за окупацію частини території України
20 лютого Рада Євросоюзу також продовжила санкції проти Росії, запроваджені за окупацію українських території. Вони діятимуть до 24 лютого 2025 року.
За результатами перегляду санкцій, запроваджених проти Росії 23 лютого 2022 року, вони мають бути продовжені ще на 12 місяців.
6 жовтня 2022 року у відповідь на незаконну анексію Донецької, Херсонської, Луганської та Запорізької областей України Росією Рада ЄС ухвалила додаткове рішення, яким розширено географію дії обмежень на всі непідконтрольні уряду України території.
Джерело: Council of Europe