ЄС розробив механізм передання Україні прибутків від активів РФ вже з липня – ЗМІ

Європейський Союз підготував законопроєкт, згідно з яким уже в липні Україна може почати отримувати прибуток від заморожених російських суверенних активів.
Про це повідомляє агентство Bloomberg.
Заморожені активи РФ
Законопроєкт, який потребує підтримки всіх країн – членів ЄС, передбачає введення податку на прибуток, отриманий від російських активів. Гроші підуть для фінансування постачань зброї в Україну та розвитку української оборонної промисловості, йдеться в проєктах документів.
Близько 260 млрд євро (282 млрд доларів) активів російського Центрального банку, здебільшого у вигляді цінних паперів і готівки, було заморожено країнами Групи семи, ЄС та Австралією. Понад дві третини цих активів заблоковано в ЄС.
Білий дім наполягає на тому, щоб союзники по Великій сімці повністю конфіскували заморожені активи. Але кілька європейських країн, включно з Німеччиною і Францією, а також Європейський центральний банк проти такого кроку.
Фінансування допомоги Україні
Україна зараз відчуває критичну нестачу артилерійських боєприпасів, а близько 60 млрд доларів допомоги досі заблоковані в Конгресі США. Тому питання фінансування для України стоїть особливо гостро.
У ЄС пропонують, щоб частка від доходів, отриманих з 15 лютого, перераховувалась в ЄС раз на два роки до зняття санкцій. Спочатку кошти спрямують до Європейського фонду миру, механізму для відшкодування вартості озброєння, поставленого Києву, і до фонду бюджету ЄС для України.
Частина прибутку залишатиметься в центральних депозитаріях, де зберігаються резерви, щоб покрити витрати на управління активами та впоратися з будь-якими ризиками, зокрема можливими заходами у відповідь з боку РФ.
Відповідні витрати і корпоративний податок також відніматимуться з доходів до їхнього передання. За попередніми оцінками, це близько 3 млрд євро чистого прибутку на рік.

Передання прибутку
Значну частину коштів заморозили через бельгійську клірингову палату Euroclear, і минулого року вони принесли близько 4,4 млрд євро прибутку.
Прибуток, отриманий у минулому, буде передано ЄС не раніше ніж через п’ять років.
У разі ризиків доходи, отримані центральним депозитарієм цінних паперів до 15 лютого 2024 року, мають бути використані насамперед для покриття відповідних витрат, ідеться в документі.
Ці пропозиції обговорюватимуть лідери ЄС під час їхньої зустрічі в Брюсселі наприкінці цього тижня.
Міністр закордонних справ Польщі Радослав Сікорський на брифінгу заявив, що поки що було ухвалено політичне рішення, але не юридичне. А глава зовнішньополітичного відомства ЄС Жозеп Боррель сказав, що одностайності в цьому питанні немає, деякі країни-члени хочуть дізнатися більше деталей.
Раніше повідомлялося, що посли ЄС погодили пропозицію щодо використання надприбутків із російських заморожених активів, які хочуть передати Україні.