Спікер парламенту Грузії підписав закон про “іноагентів”, який спричинив масові протести

Спікер грузинського парламенту Шалва Папуашвілі підписав скандальний закон про “іноагентів” (Про прозорість іноземного впливу).
Про це він заявив на брифінгу, повідомило Ехо Кавказу.
Говорячи про підписання закону про “іноагентів”, Папуашвілі подякував грузинському народу, “який виявив свою мудрість і не піддався потоку брехні та ненависті”.
За його словами, основна мета цього закону – посилити стійкість політичної, економічної та соціальної систем Грузії до зовнішнього втручання.
Закон уже опубліковано на сайті Законодавчого вісника Грузії. Отже, він частково набув чинності. Повністю закон набуде чинності через 60 днів після того, як держвідомства проведуть підготовчу роботу.
Що відомо про закон щодо “іноагентів”
14 травня парламент Грузії ухвалив закон про “іноагентів” у третьому читанні. Після цього глава держави Суламе Зурабішвілі наклала вето.
Пізніше вето президента подолали депутати парламенту 28 травня.
Через цей закон ще з березня у Грузії відбуваються багатотисячні масові акції протесту. Його також називають проросійським, а мітингувальники розцінюють його як загрозу демократичним свободам і прагненням вступити до Євросоюзу.
Венеційська комісія Ради Європи у терміновому висновку, опублікованому 21 травня, “наполегливо рекомендувала” Тбілісі скасувати закон у нинішньому вигляді. Але провладна партія Грузії звинуватила держави Заходу у нібито тиску.
Посол Німеччини у Тбілісі Петер Фішер заявив, що поки в Грузії діятиме цей закон, переговори з країною про входження до складу ЄС не відкриватимуть. А на сайті Держдепу США в ніч проти 24 травня 2024 року з’явилося повідомлення про перегляд Вашингтоном усіх сфер співпраці з Грузією.
У заяві йшлося про запровадження візових обмежень для колишніх та чинних політиків, причетних до ухвалення закону про іноагентів та членів їхніх сімей. Санкції будуть направлені і на силовиків, які брали участь у розгоні мирних акцій протесту проти цього закону у Тбілісі.
Водночас у Москві схвально відгукнулися щодо ухвалення цього закону та позиції нинішньої влади Грузії.
Фото: Parliament.ge