, редакторка стрічки

Держдеп про відсутність Китаю на Саміті миру: Міг би бути корисним, але допомагає РФ

Саміт миру 2024 – заява США щодо позиції Китаю
Фото: Getty Images

Сполучені Штати не бачать ознак того, що Китай спроможний позитивно вплинути на вирішення війни в Україні.

Про це під час пресконференції повідомив речник Держдепартаменту США Метью Міллер, коментуючи ігнорування Китаєм Глобального саміту миру, що відбудеться 15-16 червня у швейцарському Бюргенштоці.

США про відсутність Китаю на Саміті миру

За словами Метью Міллера, Сполучені Штати наразі не бачать, що китайська сторона може посприяти успіху Саміту миру.

Зараз дивляться

– Ми завжди чітко заявляли, що Китай, якби захотів, міг би відіграти корисну дипломатичну роль у вирішенні війни. Але поки що важко зрозуміти, як вони можуть це зробити, з огляду на їхні останні спроби допомогти РФ із відновленням оборонно-промислового комплексу, – наголосив речник Держдепартаменту США.

Метью Міллер запевнив, Сполучені Штати продовжать чітко пояснювати Китаю, що США проти таких дій, і притягатимуть до відповідальності причетні до цього організації, як це планують робити європейські колеги.

Водночас речник Держдепу вкотре нагадав, що США підтримують дипломатичні зусилля України й розраховують на успіх Саміту миру у Швейцарії.

Доказом цього, за його словами, буде особиста участь у Саміті миру віцепрезидентки Камали Гарріс.

Нагадаємо, що після того, як президент України Володимир Зеленський розкритикував КНР за сприяння військовій агресії РФ, глава МЗС Мао Нінь заявила, що Китай офіційно відмовився від участі у Глобальному саміті миру у Швейцарії 15-16 червня.

Цього ж дня у Білому домі оголосили що від Сполучених Штатів у Саміті миру візьмуть участь віцепрезидентка США Камала Гарріс і радник президента з національної безпеки Джейк Салліван.

Повномасштабна війна в Україні триває вже 832-гу добу.

За ситуацією в містах можна стежити на інтерактивній карті бойових дій в Україні та на карті повітряних тривог в Україні.

Джерело: Голос Америки
Війна в Україні, Китай, Російська агресія, Саміт миру, США
Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Завантаження

Помилка в тексті
Помилка