Змусити до миру: сенатори США підготували законопроєкт з жорсткими санкціями проти РФ

Сенатори Ліндсі Грем (республіканець) і Річард Блюменталь (демократ) у вівторок представили законопроєкт щодо введення первинних і вторинних санкцій проти Росії, якщо вона не погодиться на довготривалий мир з Україною.
Про це пише видання The Hill.
Законопроєкт щодо нових санкцій проти Росії
Ще 50 законодавців погодилися підтримати санкції проти Росії. Йдеться, зокрема, про 500-відсоткові мита на імпортні товари з країн, які купують російську нафту, газ, уран та іншу продукцію.
– Санкції проти Росії вимагають мит для країн які купують російську нафту, газ, уран та інші продукти… У Сенаті США домінує думка, що Росія є агресором і що ця жахлива війна та агресія Путіна повинні припинитися зараз і стримуватися в майбутньому, – написали сенатори у вівторок у своїй заяві.
Нагадаємо, що Росія і Україна погодилися виключити застосування сили в Чорному морі і припинити удари по енергетичних об’єктах на 30 днів. Проте РФ продовжує завдавати авіаударів по українській інфраструктурі та забирати життя українців.
Раніше президент США Дональд Трамп пригрозив посилити санкції проти Москви, щоб стимулювати Путіна до проведення переговорів про припинення вогню. Також американський президент висловив роздратування на адресу кремлівського диктатора за те, що той гальмує методи, спрямовані на припинення війни.
Сенатори, які підписалися під введенням первинних і вторинних санкцій проти Росії, поділяють таке ж почуття роздратування Путіним.
– Ми поділяємо розчарування президента Трампа щодо Росії, коли йдеться про припинення вогню, і підтримуємо прагнення президента Трампа досягти тривалого, справедливого і гідного миру. У 1994 році в рамках Будапештського меморандуму Україна відмовилася від приблизно 1 700 одиниць ядерної зброї в обмін на обіцянку США, Росії та Великої Британії поважати суверенітет України в майбутньому. Це не змогло стримати російську агресію, – заявили сенатори.
This overwhelmingly bipartisan sanctions bill shows powerful support for Ukraine in its fight against Russia’s murderous assault. I’m proud to lead it. pic.twitter.com/zC5Ohk3N5I
— Richard Blumenthal (@SenBlumenthal) April 2, 2025
У спільній заяві сенатори наголошують, що у 2014 та 2015 роках були досягнуті Мінські домовленості, які поклали край вторгненню Росії в Україну, але вони нічого не зробили для стримування повномасштабної агресії у 2022 році.
Під час переговорів у Саудівській Аравії російська команда закликала США допомогти зняти санкції з російських банків і сприяти просуванню російських добрив і сільськогосподарської продукції на світовому ринку, перш ніж погодитися на припинення вогню.
– Ці санкції проти Росії вже готові й отримають переважну двопартійну, двопалатну підтримку, якщо будуть представлені на голосування в Сенаті і Палаті представників, – наголосили американські законодавці.
А ще вони сподіваються, що у 2025 році президент Дональд Трамп і його команда зможуть назавжди припинити російську війну проти України.
Що передбачають нові санкції проти РФ
Санкції включатимуть 500-відсоткові мита на імпорт із країн, які купують російську нафту, нафтопродукти, природний газ або уран. Інші санкції також заборонятимуть громадянам США купувати російський суверенний борг.
Законопроєкт передбачає низку й інших обмежень, зокрема, заборону американським фінансовим установам інвестувати в організації, пов’язані з російським урядом. Також передбачені санкції проти будь-якої країни, яка купує уран з Росії.
Як зазначає агентство Bloomberg, нові жорсткі санкції, ймовірно, спровокують серйозну конфронтацію з основними споживачами російських енергоносіїв, такими як Індія та Китай, і поставить Європу, яка все ще залежить від російського природного газу, у скрутне становище.