
Дисидентський рух в Україні у 1950-х роках утворився з протесту проти бездержавності, бюрократії, утисків національно-культурного життя, посилення русифікації.
Спочатку осередок українських дисидентів складали шістдесятники – Ліна Костенко, Василь Симоненко, Іван Драч, Іван Світличний, Євген Сверстюк, Микола Вінграновський, Алла Горська та Іван Дзюба.
Пізніше до них приєдналися Василь Стус, Михайло Осадчий, Ігор та Ірина Калинці, Іван Гель та брати Горині.
Ідеологічний та адміністративний тиск на радикальну частину шістдесятників не давав результату, і влада вдалася до репресій.
На території Західної України незабаром після приєднання до СРСР з’явилося явище релігійного дисидентства.
Учасники руху виступали за за відновлення Української греко-католицької церкви.
Знакові події в історії України
До 30-ї річниці Незалежності сайт Факти ICTV разом з істориками, викладачами та медіа-експертами визначив топ-100 знакових подій в історії України.
Визначні постаті, що вплинули на українську мову, поезію, театр, парламентаризм і міжнародну політику – кого з українців ви пригадаєте?
Хрещення Русі, заснування Запорозької Січі, Національно-визвольна війна Богдана Хмельницького чи революція 1917-1921 років – що залишило визначальний слід в історії України?
Які епізоди нашої історії стали вирішальними – визначають лише українці. Обирай 5, реєструйся та голосуй.
24 серпня сайт Факти ICTV представить 10 найбільш знакових подій, за які проголосувало найбільше українців: стежте за оновленнями і залишайте свою думку.