Києво-Могилянська колегія

Києво-Могилянська колегія була заснована 15 жовтня 1615 року завдяки Галшці Гулевичівні – матері уніатського митрополита Київського Іпатія Потія.
Відома меценатка подарувала Київському братству свою садибу на Подолі для влаштування монастиря, школи і притулку для прочан.
Київська братська школа створювалася на засадах всестановості: навчали дітей міщан, козаків, духовенства і шляхти, незважаючи на соціальне походження та матеріальні статки батьків.
Учні вивчали церковнослов’янську, грецьку, польську, латинську мови, граматику, арифметику, риторику, музику, основи філософії та початки богослов’я.
У 1632 році за підтримки Петра Могили на базі Київської братської школи був створений колегіум після злиття братської та лаврської шкіл.
Відтак колегіум отримав одну з найбільших бібліотек свого часу, яка складалась з понад 2 тис. вітчизняних і західноєвропейських видань. Києво-Могилянський колегіум сприяв зростанню кількості освічених людей, учителів початкових шкіл, “мандрованих спудеїв” – педагогів.
Відповідно до Гадяцького договору 1658 року між Гетьманщиною та Річчю Посполитою, Києво-Могилянському колегіуму надавався статус академії – вищого навчального закладу.
Знакові події в історії України
До 30-ї річниці Незалежності сайт Факти ICTV разом з істориками, викладачами та медіа-експертами визначив топ-100 знакових подій в історії України.
Визначні постаті, що вплинули на українську мову, поезію, театр, парламентаризм і міжнародну політику – кого з українців ви пригадаєте?
Хрещення Русі, заснування Запорозької Січі, Національно-визвольна війна Богдана Хмельницького чи Революція 1917-1921 років – які з цих подій залишили визначальний слід в історії України?
Які епізоди нашої історії стали вирішальними – визначають лише українці. Обирай 5, реєструйся та голосуй.
24 серпня сайт Факти ICTV представить 10 найбільш знакових подій, за які проголосувало найбільше українців: стежте за оновленнями і залишайте свою думку.