, випускова редакторка YouTube-каналів ICTV, Fakty ICTV, Вікна-новини

Ухвалення Конституції Пилипа Орлика

Конституція Пилипа Орлика – 100 знакових подій в історії України

16 квітня 1710 року на зборах козацтва було обрано гетьмана Пилипа Орлика. Тоді ж він ухвалив Пакти й конституції законів і вольностей Війська Запорозького, що визначали права та обов’язки гетьмана й усіх членів Війська Запорозького.

Історичний документ складається із преамбули й шістнадцяти розділів. Зокрема, проголошувалась незалежність Малої Русі від Російського царства і Речі Посполитої.

З іншого боку, в конституції закріплювався союз з Кримським ханством, а також незалежність Української православної церкви від Московського патріархату.

Зараз дивляться
Читайте також
Три назви України, нова столиця і гетьман-монарх: головне з Конституції Пилипа Орлика
Річниця Конституції Пилипа Орлика 5 квітня – факти про першу конституцію

У наші дні юристи визначають цей документ як конституційний акт, водночас документ містить чимало моментів, які не дозволяють повною мірою вважати його конституцією.

Оригінальна Конституція Орлика, написана латиною, зберігається в Національному архіві Швеції. З нагоди 30-річчя Незалежності документ вперше привезуть до України.

Знакові події в історії України

До 30-ї річниці Незалежності сайт Факти ICTV разом з істориками, викладачами та медіа-експертами визначив топ-100 знакових подій в історії України.

Визначні постаті, що вплинули на українську мову, поезію, театр, парламентаризм і міжнародну політику – кого з українців ви пригадаєте?

Хрещення Русі, заснування Запорозької Січі, Національно-визвольна війна Богдана Хмельницького чи Революція 1917-1921 років – які з цих подій залишили визначальний слід в історії України?

Які епізоди нашої історії стали вирішальними – визначають лише українці. Обирай 5, реєструйся та голосуй.

24 серпня сайт Факти ICTV представить 10 найбільш знакових подій, за які проголосувало найбільше українців: стежте за оновленнями і залишайте свою думку.

Історія України, Конституція
Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Завантаження

Помилка в тексті
Помилка