, редакторка стрічки

На експортне мито на деревину європейці можуть відповісти митом на нашу продукцію – Марчук

На експортне мито на деревину європейці можуть відповісти митом на нашу продукцію – Марчук

Таку думку висловив національний координатор програми FLEG Світового банку Юрій Марчук, коментуючи пропозиції уряду щодо скасування мораторію на експорт деревини, пишуть Подробности.

– Норма про експортне мито на рівні 20 відсотків спрямована на насичення деревиною внутрішнього ринку. Тому виникає питання: якщо ми вводимо таке мито на нашому кордоні, то чи не введуть нам мито на якусь нашу продукцію на кордоні ЄС? – заявив Юрій Марчук.

Він також зазначив, що Міністерство економічного розвитку і торгівлі не лише реєструватиме зовнішньоекономічні контракти на експорт деревини, а й визначатиме квоти продажу лісу за кордон.

– МЕРТ визначатиме квоти на деревину, яку можна експортувати. Об’єми заготовлюваної деревини відомі, відповідно до них мністерства фінансів і економіки вже сформували бюджет на 2017 рік, у якому закладена сплата за використання лісових ресурсів. Якою буде потреба внутрішнього ринку в деревині, могли би показати відкриті торги. Якщо би їх провели чесно, то ми побачили б, скільки деревини “ковтне” внутрішній ринок. Фактично, зовнішньоекономічна діяльність буде йти по залишковому принципу, – пояснив Марчук.

Експерт додав, що торгівля за таким принципом дискримінує експортерів, а на запровадження квот потрібно буде отримати погодження в ЄС.

Зараз дивляться

– Питання квотування викликає запитання до України, яка підписала економічні договори з Євросоюзом і СОТ. Це, безумовно, дискримінаційний захід, – вважає експерт.

Юрій Марчук також зазначив, що пропозиція уряду скасувати мораторій на експорт деревини нівелює можливе запровадження економічних санкцій Євросоюзу.

– Мораторієм ми зробили те, що не підписували у договорах із Євросоюзом. Якщо б запровадили мораторій з точки зору екологічних проблем, наприклад, такий-то вид деревини зникає, тому забороняємо його дорубувати, ніхто б нам і слова не сказав. Але якщо ми заборонили експорт, а продовжуємо переробку і збільшуємо на європейському ринку обсяг напівфабрикату, то можемо нарватися на зустрічні санкції Євросоюзу, і не тільки по цій групі деревини, а й по інших групах, – додав Марчук.

Нагадаємо, Кабінет Міністрів направив до Європейської Комісії документ для вирішення питання експорту деревини за принципами відкритого ринку і виконання угод із Євросоюзом. Зокрема, пропонується скасувати мораторій на вивіз деревини й запровадити зовнішньоекономічні контракти та 20-відсоткове експортне мито. Дві останні пропозиції, на думку профільних експертів, справлять негативний вплив на лісову галузь.

Читайте: Масова вирубка українського лісу: контрабандний трафік до Румунії

Закон про заборону експорту лісо- і пиломатеріалів у необробленому вигляді Верховна Рада ухвалила у квітні 2015 року. За ним, мораторій на вивезення кругляка, крім сосни, діє з 1 листопада 2015 року. Заборона на експорт сосни буде запроваджена з 1 січня 2017 року.

експорт кругляка
Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Завантаження

Помилка в тексті
Помилка