Укр Рус
Статті
Статті
, Директор департаменту інтернет-проектів Starlight News

Україна проти Росії у Гаазі. Як брехала Москва та що вимагав Київ

Україна проти Росії у Гаазі. Як брехала Москва та що вимагав Київ

На що скаржиться Україна?

Позов українська сторона подала 16 січня. Мета – притягнути Росію до відповідальності з вчинення актів тероризму і  расової дискримінації під час агресії.

З 6 березня розпочалися слухання. Київ просив застосувати тимчасові заходи проти Москви до розгляду справи по суті.

 

Зараз дивляться

Як відбувається процедура?

На слуханнях двічі мала слово Україна (6 та 8 березня) та Росія (7 та 9 березня). Сьогодні слухання закінчилися.

По суті справу почнуть розглядати за кілька місяців. Результатом слухань буде судова ухвала щодо запровадження тимчасових запобіжних заходів.

За прогнозами Києва, ухвалу оприлюднять у квітні.

 

Що вимагає Україна?

Київ хоче, аби Гаага застосувала чотири тимчасові заходи проти Росії.

За переконанням української сторони, Росія не повинна погіршувати стан розгляду справи у Міжнародному суді ООН, контролювати свої кордони, запобігати фінансуванню терористів на Донбасі, постачанню їм зброї та іншої матеріальної підтримки.

Київ також хоче змусити Москву вжити усі заходи, щоб щоб запобігти терористичні акти проти мирного населення в Україні від груп терористів, які фінансуються з РФ.

 

Чи справді покарають Росію?

У Мін’юсті України попереджали, що навіть якщо у суді перемога буде за Україною, ніхто не зможе змусити Росію виконати рішення.

Проте у Москві сказали, що визнають будь-яке рішення. За словами прес-секретаря президента Росії Дмитра Пєскова, якби Кремль не визнав суд у Гаазі – він би не був учасником цього процесу.

До речі, Факти ICTV оцінили реальні шанси притягнення Росії до відповідальності. Як виявилося, є чотири факти, які змушують схилятися до варіанту, що покарати Москву не так просто.

Можна навіть сказати, що бажання Росії бути непокараною може легко втілитися у реальність. Більше того, Москва відмовилася від ратифікації Римського статуту, тому юрисдикція Міжнародного кримінального суду в Гаазі на неї не поширюється.

Проте, як ми можемо спостерігати, у той же час РФ співпрацює з судом.

 

Що говорила Москва у Гаазі?

Від російських представників посипалася низка фейків. Чого варта лише заява про те, що Москва не озброює терористів, а саму зброю вони нібито знайшли у шахтах.

До речі, за словами глави МЗС України Павла Клімкіна, над цими словами з боку Росії сміється увесь світ.

Росія також багато разів апелювала до так званого перевороту у Києві та нібито громадянської війни. Логіка Москви: війну на Донбасі спричинили самі українці і це виключно внутрішній конфлікт.

До слова, Москва у суді помилково запевняла, що українська влада нібито хотіла позбавити “офіційного” статусу російської мови. Хоча насправді в Україні жодна мова, окрім української, ніколи не мала такого статусу.

Росія також багато разів звинувачувала Київ у відсутності конкретних претензій з приводу Донбасу.

Україна цю заяву спростовує і навіть обіцяє надати суду непублічне листування з Москвою за час агресії.

До речі, російські ЗМІ суд у Гаазі за позовом України ігнорують. З 70 представників ЗМІ не було жодного федерального телеканалу РФ.

 

Що сказала Україна?

Представники Києва повідомили, що зброю сепаратистам постачає саме Росія. Про це також говорить неймовірна кількість обстрілів по позиціях бійців АТО.

Читайте: Для Гааги: війська Росії на Донбасі у 2014-2015 роках (ІНФОГРАФІКА)

Українська сторона згадувала і  Крим, і Донбас, а саме терористичні акти та дискримінацію з боку Росії на цих територіях. Ось так, наприклад, виглядає повна заява Києва у суді 8 березня.

Українські представники також звинуватили Росію у перекручуванні фактів та законів.

Київ запевнив, якщо Росія не у змові з терористами – то патрулювання кордону з окупованими територіями України їй взагалі ніяк не нашкодить.

 

Які ще є суди з Росією?

Ще з березня 2014 року Україна скаржиться на РФ до Європейського суду з прав людини, Міжнародного кримінального суду у Гаазі та міжнародних арбітражних судів у Стокгольмі та Лондоні.

Зокрема, тільки до Європейського суду з прав людини Україна подала вже 5 позовів, а у квітні-травні подасть шостий – усі стосуються агресії Росії на Донбасі та у Криму.

Міжнародний кримінальний суд, Суд в Гаазі, Україна-Росія
Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.
Ad

Завантаження

Помилка в тексті
Помилка