Укр Рус
Партнерський матеріал
Партнерський матеріал

Купити квартиру в новобудові. Як вибрати

ЖК Scandia

Якщо ви хочете придбати квартиру в новобудові, потрібно убезпечити себе від нечесних і недобросовісних забудовників. Провести серйозну перевірку будівельної компанії і у випадку проблеми відразу відкинути цей варіант.

Повноцінна перевірка забудовника повинна включати в себе:

1) Аналіз цін

Вивчіть цінові пропозиції. Низькі ціни найчастіше пропонують нестабільні компанії або забудовники, у яких під об’єкт закладено лише фундамент.

Низька вартість квадратного метра повинна викликати бажання уважніше придивитися до забудовника і визначити, де підступ.

Зараз дивляться

Якщо середньоринкова ціна квадратного метра квартири у Києві 21-22 тисячі гривень, а якась фірма пропонує вам ціни на рівні 17-18 тисяч гривень – це привід серйозно задуматися. Як показує практика, забудовники, які занижують ціни, мають проблеми. Вони можуть “заморозити” будівництво, або ж вони взагалі не збиралися нічого добудовувати.

Такі забудовники зазвичай розраховують на недосвідченість і довірливість інвесторів, а будівництво виступає лише в якості “збору коштів”. Особливо це стосується інвестування в житло на етапі котловану.

Якщо ви шукаєте низьку вартість квадратного метра, зверніть увагу на житло в передмісті. Тут ціна коливається від 9 000 до 13 100 за квадратний метр. Наприклад, в ЖК Scandia, який знаходиться у Броварах, квартиру можна придбати за 12 800 грн за квадратний метр.

Купити квартиру в новобудові. Як вибрати Фото 1

ЖК Scandia

2) Фізична присутність

Необхідно дізнатися, чи є у забудовника фізичний офіс, міські телефонні номери, і сайт.

Уважно вивчіть інформацію про замовника, генпідрядника і розробника будівництва, яка повинна бути повністю представлена на сайті.

Якщо у вашого забудовника будуються кілька об’єктів, необхідно перевірити, чи скрізь фігурує один інвестор-підрядник та інвестор-замовник. Якщо ж виявиться, що в інвесторів значаться різні компанії, хоча всі проекти формально належать одній структурі – це схоже на сумнівну угоду.

Що стосується сайту: тут також повинна бути історія будівельної компанії, посилання на сайти інших проектів, оновлювана фотогалерея процесу будівництва. На сайті має бути вся необхідна документація, за якою можна зробити висновок про порядність забудовника.

На сайті Scandia є ця інформація і навіть більше, а саме — пряма веб-трансляція з об’єкта, де ви зможете спостерігати за будівництвом своєї майбутньої квартири.

3) Історія компанії і де її шукати

На спеціальних форумах. Там можна знайти реальних інвесторів вибраного вами забудовника та задати їм питання.

Відгуки про будівельної компанії і матеріали ЗМІ. Якщо з компанією щось не так – ви з легкістю знайдете цю інформацію в мережі.

Дізнайтеся кількість об’єктів, які забудовник вже здав в експлуатацію і перевірте, скільки об’єктів ще будує зараз. Якщо на даний момент у забудовника 3 і більше проектів, і при цьому немає жодного завершеного, тоді варто забути про покупку квартири у цієї компанії, так як інвестиційні ризики дуже високі.

Якщо говорити, про здані проекти, то забудовник броварської Scandia почав і закінчив у строк будівництво ЖК L-КвартаЛ, який знаходиться в Солом’янському районі Києва.

 

4) Документація

Забудовник повинен мати наступні документи і за першим запитом надавати інвестору:

– рішення місцевого органу влади про відведення земельної ділянки під будівництво;

– договір оренди ділянки (тут слід звернути увагу на строки договору: в ідеалі він повинен бути укладений на період, що перевищує задекларований термін будівництва);

– техумови на комунікації;

– проект і його експертиза;

– ліцензія, що підтверджує право провадження будівельної діяльності;

– дозвіл на проведення будівельних робіт.

Як говорилося вище, у Scandia є вся необхідна документація, яку можна переглянути тут.

5) Репутація забудовника

Про це можна дізнатися після моніторингу інтернет-ресурсів:

– відгуків інвесторів об’єктів, які забудовник ввів в експлуатацію. Дізнайтеся, чи вчасно здавалися об’єкти, як скоро в будинку були проведені вода і електрика, які проблеми виникали з комунікаціями, і як забудовник їх вирішував.

– наявність надійних партнерів у забудовника – банків, підрядників, архітектурних бюро. У надійного забудовника повинні бути надійні партнери, відомі на ринку, з хорошою репутацією.

Купити квартиру в новобудові. Як вибрати Фото 2

ЖК Scandia

6) Юридична чистота

Потрібно перевірити чи не фігурує компанія у будь-яких судових позовах. Це публікується на офіційному сайті Єдиного держреєстру судових рішень.

7) Спостереження за процесом

Їдьте на будівництво і особисто оцініть його швидкість. Щоб зробити правильний висновок, покупцеві потрібно приїхати не один раз, але потім стане ясно, чи варто інвестувати сюди гроші.

Зверніть увагу на кількість робочих, як часто будмайданчик буває порожнім, як активно використовується будівельна техніка і підйомний кран, який часто недобросовісні забудовники беруть в оренду для створення видимості будівництва.

Якщо робота на будмайданчику “стоїть” чи рухається занадто повільно, то гроші вкладати не варто.

Однак, якщо у вас немає часу їздити, шукайте забудовника, який надасть вам можливість спостерігати за роботою будівельників онлайн, в режимі реального часу.

Купити квартиру в новобудові. Як вибрати Фото 3

ЖК Scandia

8) Оплата

Надійні забудовники вказують у договорі реквізити компанії, необхідні для внесення оплати через банк. Забудовник не буде приймати від інвестора “валізу” готівки або пропонувати перевести кошти на рахунок невідомої фірми з невідомими реквізитами.

Задумалися про покупку квартири за містом? Є вільні квартири в ЖК Scandia, що у Броварах. В офісі продажів все пояснять, підберуть найкращі варіанти і допоможуть укласти найвдалішу угоду з можливих. Тел. (044) 239-50-56.

До речі, раніше Факти ICTV розібралися, де краще купувати квартиру – на первинному ринку чи вторинному.

ЖК Scandia
Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Завантаження

Помилка в тексті
Помилка