Статті
Статті
, Директор департаменту інтернет-проектів Starlight News

10 причин здобути вищу освіту, крім самої освіти

10 причин здобути вищу освіту, крім самої освіти

Зараз популярно говорити, що університет взагалі не потрібен і це марна трата часу. У наш час не обов’язково кудись вступати, щоб отримати доступ до знань.

Але ми вирішили подивитися на ситуацію з іншого боку. Відкинувши сам факт отримання освіти, знайшлося щонайменше 10 причин вступити до університету.

 

Зараз дивляться

Однодумці, команда, друзі

Коли люди щодня долають труднощі разом, а хтось ще й ділить квадратні метри в гуртожитку, мимоволі здобуваєш знайомих. А іноді друзів.

Університет – це майданчик, де нерідко разом вирішують різні проблеми і в результаті стають командою.

Так, творець Facebook Марк Цукерберг закинув навчання, але була б ця соцмережа реальністю без студентів-однодумців, які повірили в ідею?

 

Гранти, навчання за кордоном, конкурси

Якщо раніше це здавалося чимось тільки для обраних, то сьогодні неймовірна кількість можливостей може бути відкритою тільки для окремої “касти” – студентства. І нерідко вони бувають безкоштовними.

Варто лише зайти на студенстьку інтернет-платформу  Studway, де навіть є спеціальна рубрика Можливості, щоб зрозуміти масштаб пропозицій.

Наприклад, зараз актуальні Грант на дослідження екології в Німеччині, Форум молодих лідерів під час 14-ї щорічної зустрічі YES і стипендія Хуберта Хамфрі в США для журналістів.

Українські ВНЗ – це також міст, який може дозволити виїхати здобувати знання за кордон.

І найцікавіше: ці можливості легко знайти, адже в студентському середовищі ви будете чути про різні зустрічі, гранти, форуми набагато частіше, ніж зазвичай.

 

Час спроб і помилок

Це час, коли ще є батьківська фінансова подушка, а за цілий день потрібно тільки послухати кілька лекцій і підготувати домашнє завдання. В інший час ви вільні. Ті, хто використовує це з розумом, в результаті набувають досвіду.

У цей період можна записатися на курси (наприклад, IT), підучити англійську мову, знайти хобі до душі. А головне: студент може помилятися, перебирати заняття, відмовлятися і знову випробувати себе, бути в пошуках, і йому не потрібно буде за це розплачуватися. Адже доросле життя у першокурсника ще далеко попереду.

 

Встигнути насолодитися життям

Та що там… Часу – море! Можна не тільки шукати себе і помилятися, але і відриватися! Нерідко ми чуємо: “Студентство – золоті, безтурботні роки”.

Завжди знайдеться той, з ким можна піти в кіно або театр. Завжди хтось запропонує піти просто прогулятися або запросить на “приватну” вечірку.

Не варто забувати і про подорожі. Студент може зірватися з місця і вже сьогодні ввечері їхати в поїзді до цікавих місць, щоб, прогулявши кілька днів лекцій, побачити інший світ… Хіба можна засумінватися у тому, що це не “золотий час”?

 

Житло, соціальний ліфт

Вища освіта – це також перевірений роками соціальний ліфт. Студенти з провінції часто прокладають  успішний кар’єрний шлях через університет.

Як бонус, першокурсник забезпечений житлом. І стипендією, якщо ЗНО склалося вдало.

Також у нього є ще один цінний ресурс – час, щоб озирнутися навколо, подивитися різні варіанти, завести друзів, спробувати себе в професії, поспілкуватися з різними людьми.

Тільки студенти можуть за приблизно 450 грн. на місяць чотири роки жити, наприклад, в Києві при цінах на оренду квартири 4-6 тис. грн.

 

Спробувати професію на смак

Студент – чудовий “матеріал для роботи”. Щонайменше чотири рази можна пройти практику – попрацювати там, куди з вашим (по-студентському прісним) резюме шлях міг бути недоступним.

Студентам надається привілейоване право на те, щоб спробувати себе в роботі і при цьому втратити тільки час. Це також може бути початком кар’єри, якщо зарекомендувати себе.

І, хоч як це дивно, ці “сходи” працюють тільки для студентів, які можуть інвестувати час і сили, а натомість отримувати роботу і досвід. Таким чином, вічна проблема “стажу немає, а без стажу не беруть нікуди” залишається позаду.

 

Корисні зв’язки

Далеко не всі одногрупники та однокурсники йдуть в професію. Як завжди, в результаті вони розпилюються у різних сферах. Хтось пішов в бізнес, хтось виїхав за кордон, а хтось отримав керівну посаду.

Багато телефонних номерів неодноразово рятують вчорашніх студентів. Такі контакти можуть стати вирішальними при виникненні різних труднощів.

Університет – це ще чудова можливість знайти ментора – людину, яка буде допомагати рости в професії, і не тільки.

 

Диплом

Ніколи не буде зайвим. Незважаючи на те, що на співбесіді ніхто про нього майже не питає, у вимогах до вакансії майже завжди стоїть пункт – вища освіта.

Це як страховка, яка застерігає роботодавця від різних “несподіванок” на роботі. Якщо людина закінчила університет – значить, вона апріорі вже на щось здатна. Інша справа, практика. Але освіта не зашкодить при прийомі на роботу, це вже точно.

Також завжди можна зайнятися чимось ризикованим, і в разі провалу повернутися до професії.

 

Бюрократія, “дорослі” проблеми

Університет готує не тільки фахівців, але і показує реальні проблеми, з якими стикаються у будні.

Різні непотрібні папірці з десятками підписів і печаток, несправедливі керівники, неприємні особи в колективі – краще про це дізнатися заздалегідь, коли помилка не призведе до фатальних наслідків.

 

Альтернатива

Та й взагалі, університет, як тільки не використовують. Хлопці “косять” від армії, інші втілюють мрію батьків, а комусь просто хочеться пригод.

Також це може бути чудова можливість переїхати в інше місто.

Студентство – це не тільки гори конспектів з лекціями і безсонні ночі над книгами. Це час свободи, дух авантюр і можливість для експериментів.

 

Богдан Амінов.

Вища освіта, вступна кампанія 2017, студенти
Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Завантаження

Помилка в тексті
Помилка