
Транспортний колапс у Рівному розпочався ще восени, і нині перевізники вже не знають де брати нових водіїв, заяви на звільнення тут пишуть чи не гуртом. На сполох забили і у комунальних підприємствах тепло та водопостачання. Там звільнилося 30% електрозварників, слюсарів, які обслуговують обєкти підвищеної небезпеки. На ставку в 5 тис грн лишилися самі пенсіонери.
Дивіться: Нестерпний запах та пліснява – як доживають вік батьки заробітчан
Словаччина – одна із країн яка нещодавно відкрила двері для українських заробітчан, але вже за півроку їх кількість суттєво зросла. А ще тут спростили систему затвердження іноземного диплому, і в Словаччину потягнулися українські лікарі.
А от у Польші навіть з напливом українців, брак робочої сили, поляки емігрували в країни ЄС, де платять більше. Тією ж стежкою йдуть й українські заробітчани. Дуже багато переїхало до Чехії і до Німеччини, зараз ще навчилися отримувати легальний дозвіл на роботу в Швеції. На данний момент під кінець 2017 року в Польщі перебуває близько 2 млн українців. Брак робочих рук – це те, що може стати на заваді інвестиціям в Україну.
До слова, Чехія вдвічі збільшила квоти для заробітчан з України.