
Про це Савченко заявив в інтерв’ю виданню LB.UA, опублікованому в четвер.
– Якщо я піду, суспільство сприйме це так, ніби я в чомусь зізнався або в чомусь винен… Порушені мої честь і гідність. Я хочу з гордістю і честю пройти цей етап, – сказав він.
На думку голови ОДА, заклики Національного корпусу відсторонити його від посади пов’язані з бажанням представників цього руху провести власне розслідування обставин справи. Він також висловив готовність відповісти на всі запитання, коли партія буде готова їх задати.
При цьому Савченко підкреслив, що патріотизм є важливою складовою у його роботі.
– В Миколаївській області я домагаюся процесу декомунізації. Тому що сьогодні залишається досить багато вулиць і комуністичної символіки. Оскільки я – доброволець і маю відношення до всього того, що відбувалося в нашій країні, хочу, щоб на державні свята – разом з прапором України і ЄС – був би і червоно-чорний прапор визвольного руху, символ боротьби за незалежну державу. Я виступав за це. Але в зв’язку з тим, що відбувається зараз, це питання знято, його не буде на сесії, – сказав Савченко.
Читайте: Голова Миколаївської ОДА Олексій Савченко: Дороги Миколаївщини у 2018 році будуть відремонтовані
У цьому ж контексті він прокоментував порівняння з образом глави Чечні Рамзана Кадирова.
– Я ніколи не називаю це прізвище. Тому що його люди, які були в батальйонах на сході – вбивали моїх друзів. Мені неприємно, що на сьогоднішній день мене асоціюють з ним, – сказав глава області.
За словами Савченка, у зв’язку з високою увагою до розслідування справи Волошина активізувалися сили, зацікавлені в його відставці.
– Я готовий звернутися до посольства США для того, щоб вони через свого представника – стежили за ходом цього розслідування… Ті, хто накручує ситуацію, довіряють же цій структурі… Ви знаєте, перебуваючи в ситуації, в якій я опинився на сьогоднішній день, коли в мою адресу звучать популістські, блюзнірські звинувачення, думаю, маю право звертатися у всі інстанції. Зачеплена моя честь, моя гідність, – зазначив Савченко.
За його словами, опоненти саме на нього намагаються повісити провину за самогубство льотчика.
– І не тільки політичні опоненти. Боротьба зі мною почалася задовго до приходу в Миколаївську область… Миколаївська область – на перший погляд досить проста, але в той же час дуже складна. Там все дуже добре розписано між підприємцями, фінансово-промисловими, політичними групами, – сказав губернатор.
– Розумієте, я – романтик. І залишаю за собою право бачити спотворену реальність. Вірити в цю спотворену реальність, що у нас хоч десь може бути по-іншому. Коли я стикаюся з тими процесами, які бачу, залишаю за собою право встати, розвернутися і піти. Давно б пішов з Миколаївської області, якби не сукупність факторів. І всі це знають прекрасно, – додав він.
Вже після того, як було дано це інтерв’ю, Савченко написав заяву на ім’я Петра Порошенка з проханням усунути його від виконання губернаторських обов’язків на час розслідування ситуації навколо самогубства Владислава Волошина. Порошенко задовольнив це прохання.
Фото: Апостроф.