Гітлер не побудував, Сталін передумав. Коли впаде Керченський міст – оцінка інженера

Будівельники не можуть повірити, що звели міст, і він тримається.
У надійності конструкції сумнівається й сам Путін. Вантажівки, на всяк випадок, їдуть порожніми, колона розтягується. Він піддає газу, щоб проскочити найбільш небезпечну ділянку.
Читайте: Теракт в Керчі – фото і відео (ОНЛАЙН)
Насправді міст недобудований. Рух вантажівок тут ще заборонений. Його відкрили лише для легкового транспорту.
Та й загалом міст сконструйований дивним чином, ні з’їздів, ні розв’язок.
І поки місцеві прораховують, чи зручним буде міст для Криму, для Росії він вже став масштабною піар-акцією. Після відкриття мосту Путін швидко зник. Розважати публіку залишились артисти.
Відкриття мосту транслювали у прямому ефірі усі центральні російські телеканали. Ведучі коментували все з таким надривом, що навіть почали порівнювати Путіна з Гітлером.
Дійсно під час Другої світової вже була ідея збудувати міст через Керченську протоку. Німці тоді, так само як зараз росіяни, окупували Крим. Мріяли про міст, але обмежились канатною дорогою.
Сталін, який був любителем гігантських будівництв, вважав, що відновлювати чи будувати новий міст – це марна трата грошей, а ось Путін бюджетні кошти не рахує. Будівництво дорожчало з кожним днем.
В соцмережах вже жартують, що дешевше міст було б побудувати із золота та доларів. Витрачена сума вийшла астрономічною 230 мільярдів рублів. Це майже 4 мільярди доларів.
У фахівців є серйозні побоювання, що конструкція Кримського мосту будь-якої миті може розвалитись, адже опори стоять фактично на болоті.
Інженер Георгій Росновський за радянських часів проектував кілька мостів через керченську протоку. Але жоден так і не збудували. Конструктор вважає, що нинішню переправу звели з багатьма порушеннями.
Дивіться: Не можна по ньому пускати рух. Керченський міст завалиться – проектувальник
Прохід під мостом невеликий, до 35 метрів, а це означає, до Азовського моря великі кораблі вже заходити не зможуть. Це добряче вдарить по Маріуполю. З Чорного моря в його порт не зможе зайти тепер кожне четверте судно з вантажами.
Будівництво мосту, без жодних дозволів зі сторони України, це серйозне порушення міжнародного законодавства. Зокрема Конвенції ООН з морського права.
Україна вже подала позови до міжнародних судів проти Росії. Але юридичні баталії триватимуть не один рік, – прогнозують в МЗС.
Росіяни продовжують будівництво у Керченській протоці. До кінця року по мосту планують запустити рух вантажного транспорту і почати спорудження залізничних колій.
До слова, Україна готує відповідь на відкриття Росією Керченського мосту на окупованому півострові.