PCEtLSDQndC1INC00L7QsdCw0LLQu9C10L3QsCDRgNC10LrQu9Cw0LzQvNCwIGZ1bGxzY3JlZW4gLS0hPg==
ФАКТИ iPad / iPhone ФАКТИ Android

Тест на межі компромісу. Результати зустрічі Зеленського з Макроном і Меркель

Тест на межі компромісу. Результати зустрічі Зеленського з Макроном і Меркель

Франція та Німеччина – локомотиви ЄС і учасники Нормандського формату. Тому перші двосторонні візити Зеленського у якості президента природно почались з Парижа та Берліна.

Головною темою звісно став Донбас. Макрону та Меркель було важливо почути з перших вуст про зовнішньо-політичні вектори нового Президента. Адже у багатьох були побоювання, що Зеленський може почати загравати з Кремлем. Але, виявилося, що Київ рухається у звичному фарватері.

Дивіться відео: до Берліна через Париж. Які сигнали надіслали один одному Зеленський, Макрон та Меркель.

Востаннє Нормандська четвірка збиралась у 2016 році. З того часу у двох країн-учасниць змінились лідери, а бої тривають. Під час прес-конференції Макрон із французькою елегантністю натякнув, що підґрунтям для нової зустрічі на рівні глав держав повинні стати обопільні кроки Києва та Москви.

Читейте: Бойкот, так бойкот: Україна призупиняє участь у ПАРЄ

Але ці кроки мають відбутись під акомпанемент мінських домовленостей, першим пунктом яких є припинення вогню. Парирував Зеленський. На виконанні насамперед безпекового блоку наполягає Київ, натомість Москва вимагає реалізації політичної складової і прямих переговорів з підконтрольними Кремлю сепаратистами. Реагуючи на паризькі заяви Зеленського Путін знову заспівав стару пісню про громадянський конфлікт на Донбасі.

Але ж Росія і є прямою стороною конфлікту. Питання прямих переговорів із сепаратистами ледь не перетворилось на дипломатичний скандал під час спільної прес-конференції українського та французького президентів.

Президент Зеленський сказав, що це його пріоритет мандату – відновити мир, змусити зброю замовкнути і піти на шлях перемовин із сепаратистами, які вже почалися – заявив Макрон.

Пізніше французький Президент сказав, що його слова неправильно переклали і він мав на увазі зовсім інше.

Виявилось, що це була просто помилка перекладача. Але на такому рівні подібні огріхи дорого коштують. Адже прямі переговори з підконтрольними Кремлю сепаратистами завжди були табу. Як для нас так і для Європи. Проте політологи не виключають, що Макрон намацував межі компромісу з Москвою, на які готовий піти новий Президент України.

Тим часом з Парижа усе частіше лунають тривожні сигнали щодо нормалізації стосунків з Росією. Так під час двосторонньої зустрічі Макрон прямо заявив, що російську делегацію треба повертати до ПАРЄ. Зеленський і у цьому випадку не погодився з Макроном.

Ця заява Макрона додатково свідчить про те, що Україні треба інтенсивніше працювати над тим, щоб залучити до більш активної участі у переговорному процесі Вашингтон. Мотивом залучення американців і до Мінського і до Нормандського процесів резонно могла стати нещодавня провокація Кремля: спростити процедуру видачі російських паспортів для мешканців ОРДЛО, яка так само залишилась без жорсткої реакції Європи.

Під час паризького візиту Зеленський відвідав стартап-комплекс Station 1, де його неоднозначна репліка про жінок, як український бренд, спричинила шквал критики у соцмережах.

Одразу після Парижа Зеленський полетів до Берліна. Але переговори могли і не відбутись. Під час зустрічі було видно як Ангела Меркель тремтить і здається, що от-от втратить свідомість. Щоправда потім судоми припинились і Канцлер разом із Зеленським нормально пішла червоною доріжкою. Виною усьому спека, пояснила Меркель.

Німецька преса приділила діагнозам пані канцлер не менше уваги ніж самому візиту. Виявилося, що подібне з Меркель вже траплялося раніше.

Однією з топ-тем під час переговорів з Меркель резонно став газопровід Північний потік-2, який може поховати газотранспортну систему України. Але у якому зацікавлені Москва і Берлін.

Зеленський заявив, що знає про намагання окремих німецьких політиків та бізнесменів скасувати санкції і поліпшити ділові стосунки з Росією. Але економічний тиск та ізоляція лишаються єдиними безкровними методами відновлення миру на континенті.

Війна, Мінськ, санкції, Північний потік-2. Розв’язати цей складний геополітичний вузол лідери країн спробують під час наступної зустрічі Нормандської четвірки.

Нагадаємо, Володимир Зеленський висловив розчарування рішенням ПАРЄ затвердити повноваження делегації Російської Федерації.

Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.
Завантаження...

Вгору Вгору
Вверх

    Знайшли помилку в тексті?

    Помилка